GABRIEL – 2020 – New Life

Gabriel - New Life

1. Free as a Bird 07:18
2. Karmatic 07:19
3. Angel’s Call 08:15
4. New Life 09:09
5. Awakening 01:26
6. Shining Spark 06:42
7. Free as a Bird Extended 17:56

Rok wydania: 2020
Wydawca: Oskar
https://www.facebook.com/newlifegabriel


Gabriel Agudo, bo to on jest bohaterem dzisiejszej recenzji, to argentyński muzyk i kompozytor udzielający się w formacji Bad Dreams, a całkiem niedawno wystąpił na wydawnictwie grupy In Continuum.

„New Life” to solowe wydawnictwo muzyka, które ukazało się nakładem polskiego wydawcy, firmy Oskar. W nagraniach wzięło udział grono zacnych gości z Steve’m Rothertym i Clive’m Nolanem na czele a afektem prac jest niezwykle czarujący krążek, który powinni pokochać fani Marillion.

Płyta rozpoczyna się od mocnego uderzenia, i nie mam tu na myśli mocy utworu, ale jego klimat! „Free as a Bird” (w rozbudowanej formie pojawia się tez na zakończenie wydawnictwa) to po prostu majstersztyk. Atmosfera muzyki filmowej, znakomicie budowany nastrój, przepiękne smyczki, wysmakowane partie orkiestry i gitary Rotherego nie mogą się nie podobać! Kolejne utwory może już tak nie zachwycają, ale paleta środków i ich konstrukcja wzbudza pozytywne emocje. Każdy utwór ma w sobie coś ciekawego. „Karmatic” utrzymany w progrockowym duchu zachwyca płacząca gitarą, w „Angel’s Call” mamy emocjonalny refren, „New Life” to odjechane klawiszowe solo Nolana, miniaturka „Awakening” to zagrany na pianinie hołd dla Steve’a Rotherego a półakustyczny „Shining Spark” pieści nastrojem.

„New Life” to niezwykle interesujące wydawnictwo, które chyba przemyka nieco niezauważone, a nie powinno tak być! Warto po ten krążek sięgnąć i dać się porwać dźwiękom autorstwa Gabriela.

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *