FROZEN NIGHT – 2020 – In Vain

Frozen Night - In_Vain

01. The Alley Of Apathy
02. In Vain
03. The Anthem Of Lonely
04. Nothingness
05. Raindrops
06. Away
07. Wake Me Up Again
08. Sunset

rok wydania: 2020
Wydawca: Lynx Music
https://www.facebook.com/frozennightofficial


„In Vain” to debiutancki krążek zakopiańskiej grupy FROZEN NIGHT, który ukazał się nakładem krakowskiego Lynx Music. Ten specjalizujący się w progresywnym rocku wydawca od czasu do czasu wykonuje delikatny skok w bok i tak jest tym razem bo otrzymujemy muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu.

Album rozpoczyna dynamiczny The Alley Of Apathy” z dość ciekawym, wpadającym w ucho refrenem i okazjonalnymi growlami. Jeszcze dynamiczniej i agresywniej jest na kolejnym, tytułowym „In Vain”. Utwór ociera się o melodyjny szwedzki death metal – jest tu jeszcze więcej growli i konkretnego uderzenia. Niestety od utworu trzy zespół przyjął konwencję aby utwory przeplatać na zasadzie – a to spokojniejszy, a to bardziej żywiołowy i tak, w zasadzie, jest do końca krążka. Niestety ballada „The Anthem Of Lonely” nie wyróżnia się kompletnie niczym, nieco ciekawiej wypada dynamiczny „Nothingness” lecz zamiast iść za ciosem to zespól serwuje zwolnienie w postaci „Raindrops”. „Away” to znów więcej konkretu i pojawiające się growle…. A potem? A jakże! Spokojny „Wake Me Up Again”. Płytę zamyka instrumentalny „Sunset” i na pewno jest to ciekawe i warte odnotowania zakończenie z delikatnym otwarciem i dynamiczniejszą drugą częścią.

Płytę zdobi bardzo udana okładka, to niezaprzeczalny atrybut tego wydawnictwa. Muzycznie jest poprawnie, niektóre utwory mogą się podobać, ale brakuje jakiegoś hitu, kawałka, który się zapamięta. W  przyszłości popracowałbym też nad produkcją bo całość dość „dudni” a wokale są nieco za bardzo wysunięte do przodu. Jak na debiut, jest OK, ale jestem przekonany, ze FROZEN NIGHT stać na więcej…

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *