FLOTSAM & JETSAM – 2021 – Blood in the Water

flotsam and jetsam - blood in the water

1.Blood in the Water
2.Burn the Sky
3.Brace for Impact
4.A Place to Die
5.The Walls
6.Cry for the Dead
7.The Wicked Hour
8.Too Many Lives
9.Grey Dragon
10.Reaggression
11.Undone
12.Seven Seconds ’til the End of the World

Rok wydania: 2021
Wydawca: AFM-Records
https://www.facebook.com/flotsamandjetsam.official


Niewiele jest zespołów na thrashowej scenie, które w tak porywający sposób łączą szybkość, energię, melodie i wysoko zaśpiewane wokalizy. No dobra, w tym roku wyszła nowa płyta Artillery, w zeszłym kapitalny album Vicious Rumors, ale to „Blood in the Water” Flotsam & Jetsam sprawił mi najwięcej radochy. To jedna z tych płyt, których słucham jednym tchem. Dla mnie nigdy za wiele tak podanego thrash-metalu. Zespół wkradł się ponownie w moje łaski kilka lat temu i muszę przyznać, że każdą kolejną płytą spełniają oczekiwania. A są to oczekiwania dość wygórowane.

Wysoko zaśpiewane refreny, trochę chórków z koncertowym potencjałem, solówki zmiatające czapki z głów i częstotliwość riffów jak z karabinu maszynowego, z brakiem czasu na przeładowanie. Co ciekawe całość nie jest w stanie wymęczyć słuchacza. Ma to w sobie pewien progmetalowy polot. Może się powtórzę, ale to jedna z tych kapel, która na thrashowej scenie obraca się dość blisko takiej estetyki. Trafia to w moje gusta niezmiennie od lat.

Ponownie, jak cliché może zabrzmieć deklaracja, że wszystkie utwory są moimi ulubieńcami. Ale naprawdę nie można tu powiedzieć nawet o klęsce urodzaju, od pierwszej do ostatniej nuty „Blood in the water” trzyma poziom. Nie mogę powstrzymać się od rytmicznego tupania, poruszania głową, czy nawet zaśpiewania mimowolnie tytułu wraz z refrenem. Ten album po prostu porywa. A może też strategicznie dobrym posunięciem jest umieszczenie absolutnie najlepszych kawałków jako pierwszy i ostatni na płycie. Trudno powstrzymać się przed wciśnięciem ponownie „play”

9/10

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *