FELDER, DON – 2019 – American Rock’n’Roll

FELDER, DON - 2019 - American Rock'n'Roll

1. American Rock’N’Roll
2. Charmed
3. Falling In Love
4. Hearts On Fire
5. Limelight
6. Little Latin Lover
7. Rock You
8. She Just Doesn’t Get It
9. Sun
10. The Way Things Have To Be
11. You’re My World

Rok wydania: 2019
Wydawca: BMG
https://www.donfelder.com/


To dopiero trzecia solowa płyta w bogatej karierze byłego gitarzysty The Eagles oraz wziętego muzyka sesyjnego. Zrealizowana z rozmachem: lista gości prezentuje się imponująco. Już w żwawym utworze tytułowym, który otwiera album bębnią Mick Fleetwood i Chad Smith, a solówkę na gitarze wycina Slash, będący zresztą jednym z bohaterów tekstu – hołdu złożonego znaczącym postaciom w dziejach amerykańskiego rocka.

Mocno rockowe oblicze Felder pokazuje również w utworze – stosownie zatytułowanym – „Rock You”. Tutaj gościnnie udzielają się Joe Satriani i Sammy Hagar, wnosząc sporo kolorytu do tego – dosyć sztampowego – utworu. Slash, Satriani… Na nich bynajmniej nie kończy się lista gitarowych znakomitości, bo na zaproszenie Feldera odpowiedzieli jeszcze: Alex Lifeson („Charmed”) oraz Richie Sambora i Orianthi („Limelight” – jeden z najlepszych fragmentów albumu). Listę muzycznych sław uzupełniają muzycy Toto (David Paich i Steve Porcaro) oraz świetny perkusista Steve Gadd. Doborowe towarzystwo…

Felder przygotował ciekawy, różnorodny materiał. Od wspomnianych wyżej, stricte rockowych propozycji po latynoską, niemal popową piosenkę („Little Latin Lover” – kandydatka do grona przebojów lata). Nie zapomniał również o swojej przeszłości w The Eagles – obfitującą w nastrojowe kompozycje końcówkę płyty z pewnością polubią fani tego słynnego zespołu. Warto posłuchać!

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *