EYE 2 EYE – 2020 – Nowhere Highway

Eye to Eye - Nowhere highhway

1. Behind the Veil (Ghosts Part 2)
2. The Hidden Muse (Ghosts Part 3)
3. The Choice (Ghosts Part 4):
4. Moons Ago (Ghosts Part 5)
5. Nowhere Highway (Ghosts Part 6)

Rok wydania: 2020
Wydawca: Progressive Promotion Records
https://www.facebook.com/e2eband


Dawno już żadna płyta z neoprogresywnym rockiem nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia. „Nowhere Highway” to piąty album francuskiej formacji EYE 2 EYE, której korzenie sięgają roku 2003…

Recenzowane wydawnictwo to (jak przystało na zespół progresywny) koncept album, który został zapoczątkowany na poprzednim wydawnictwie, pochodzącym z roku 2017 „The Light Bearer”. Jest to opowieść o muzyku, który traci inspirację a szansę na jej odnalezienie upatruje w butelce whiskey… dramatyczna historia ubrana we wspaniale dźwięki.

W pięciu utworach, które wypełniają wydawnictwo odnajdujemy wszystko co najpiękniejsze w neoprog rocku. Mamy potężne partie instrumentów klawiszowych, są śliczne gitary, muzyka wzbogacana jest smaczkami w postaci partii skrzypiec, dźwiękami pozytywki, kościelnymi organami czy  chórkami. Na uwagę zasługuje głos wokalisty. Jack Daly ma ciekawą, pełną dramatyzmu manierę, która przywodzi na myśl skojarzenia od Barda Oberona (Oberon) po Geddy’ego Lee (Rush). W jego głosie jest mnóstwo emocji, śpiewa całym sobą i robi to fantastycznie.

„Nowhere Highway” to kapitalna płyta, która została  okraszona bardzo przeciętną okładką. Nie dajcie się poddać ocenie wzrokowej, bo muzyka zawarta na tym wydawnictwie to najwyższej próby symfoniczny neoprog pełen zwrotów akcji, zmian nastrojów i emocji!

10/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *