EMPTY TREMOR – 2004 – The Alien Inside

Empty Tremor - The Alien Inside

1.The Alien Inside
2.I Found You
3.A New World
4.Who You Really Are
5.Don’t Stop Me
6.Stay
7.The Love I’ve Never Had
8.The Alien Outside

Rok Wydania: 2004
Wydawca: Frontiers Records
https://www.facebook.com/emptytremorband


Daniele Liverani znany jest w prog metalowym światku jako płodny multiinstrumentalista. Nagrywał płyty solowe, miał kilka projektów i zespołów. Parał się zarówno prog metalem jak i hard rockiem, wielu fanów przysporzyło mu też bawienie się rock operami (trzy-częściowy GENIUS).

Ja chciałbym poruszyć sprawę mojej ulubionej płyty w dorobku Daniele Liveraniego – mianowicie EMPTY TREMOR – Alien Inside.
Jeśli ktoś słyszał poprzednie – również znakomite płyty zespołu, to pierwsza zmiana, która może wręcz zaskoczyć, to pojawienie się za mikrofonem Olivera Hartmanna (wcześniej w AT VANCE). Co zaskakujące wokalizy śpiewającego wcześniej w hard rockowym zespole Hartmana doskonale wpasowały się w prog-rockowo/metalowy klimat serwowany nam przez EMPTY TREMOR. Ale Alien Inside to nie tylko malowanie klimatem. To również niesamowite umiejętności muzyków podane w bardzo przystępnej formie. Momentami, kiedy mamy do czynienia z typowo progresywnymi popisami czy solówkami, zagrywka taka potrafi przemienić się w rewelacyjną melodię. Do tego tak często używany patent powtarzania motywu… tak powszechny, a jednak za każdym razem (o ile nie jest przesadzony) robi na mnie piorunujące wrażenie. Związek pomiędzy The Alien Inside i The Alien Outside jest oczywisty nie tylko ze względu na nazwę, ale i żonglowanie motywem przewodnim… Dla mnie rewelacja!
Na szczególną uwagę zasługuje kojący nerwy, spokojniejszy i bujający się utwór I found You z genialnymi melodiami. Mój zdecydowany faworyt na tym krążku.

W zasadzie album może podobać się zarówno osobom na co dzień obcującym z metalem, ale też fanom rocka. The Alien Inside to jeden z tych albumów, które można słuchać kilka razy pod rząd i za każdym razem można odkryć w nim coś nowego – do czego i was zachęcam!
Mimo, że od premiery minęły trzy lata ten album w dalszym ciągu mnie zaskakuje… I mimo, że Daniele Liverani w tym roku uraczył nas świetnym albumem TWINSPIRITS, ja w dalszym ciągu mam nadzieję usłyszeć kolejny album EMPTY TREMOR… i mam nadzieję, że będzie na nim śpiewał Hartmann.

10/10

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *