EMMANUEL, TOMMY – 2011 – All I Want For Christmas

EMMANUEL, TOMMY - 2011 - All I Want For Christmas

1. Rudolph The Red-Nosed Reindeer 2:05
2. White Christmas 3:33
3. Jingle Bells 2:30
4. The Christmas Song (Chestnuts Roasting On An Open Fire) 3:41
5. Winter Wonderland 2:45
6. Mary’s Boy Child 3:16
7. Santa Claus Is Comin’ To Town 2:30
8. The Magic Of Christmas Time 3:28
9. One Christmas Night 3:33
10. I’ll Be Home For Christmas 2:44
11. Silent Night 3:17
12. How Great Thou Art 3:59

Rok wydania: 2011
Wydawca: Favored Nations
http://www.tommyemmanuel.com


Kiedy przychodzi pora przedświątecznego zabiegania, intensywny okres ganiania za prezentami, pora kupowania bakalii do wigilijnych potraw, czas bezwędkowych połowów karpia w miejskich hipermarketach, ten intensywny okres przedświątecznej mobilizacji warto ubrać w odpowiednią ścieżkę dźwiękową. I wpadła właśnie taka gratka w moje recenzenckie sidła ;). Muzyka idealna na ten właśnie okres, doskonała w samochodzie podczas wypadu na przedświąteczne zakupy, idealna w domu podczas przedświątecznych porządków, idealna bo nie absorbująca słuchacza tak, jak chociażby ostatnia płyta Stevena Wilsona, przy której nie zrobilibyśmy nic, jeno usiedli w fotelu by odpłynąć w muzycznych bezkresach.

Co to za muzyka zapytacie? Spieszczę więc donieść, że to niejaki Tommy Emmanuel. Pochodzący z Australii wirtuoz gitary klasycznej to zdobywca czterech platynowych i trzech złotych płyt oraz wielu prestiżowych nagród muzycznych. W 1988 roku, Tommy Emmanuel otrzymał nominację do nagrody GRAMMY za płytę nagraną w duecie z Chetem Atkinsem „THE DAY FINGERPICKERS TOOK OVER THE WORLD”.

Jego najnowsza płyta, „All I Want For Christmas” to 12 krótkich tematów, zagranych właściwie wyłącznie na gitarze akustycznej, jedynie w niektórych utworach pojawiają się w akompaniamencie klawisze, bądź skrzypce. Są to w większości melodie wszystkim nam znane, jest tutaj bowiem i „Rudolf czerwononosy”, „White Christmas”, „Jingle Bell”, czy jedna z najpopularniejszych na świecie kolęd – „Silent Night”. Tą muzykę możemy właściwie potraktować jak podkład do przedświątecznego, czy świątecznego domowego karaoke. Tommy Emmanuell świetnie przygrywa do tego, aby odplątując, nie wiedzieć czemu pogmatwane (jak zwykle co roku) lampki na choinkę, na odstresowanie pomruczeć sobie, zanucić bądź zagwizdać, dobrze znane nam świąteczne motywy.

Gwiazdek tutaj nie będę stawiał. To muzyka raczej do tego, aby umilić sobie oczekiwanie na tą pierwsza wigilijna gwiazdkę, by móc radośnie zasiąść do tej chyba najważniejszej w roku kolacji.

Ot i nadarzyła się okazja, by przy delikatnym akompaniamencie gitary Tommy Emmanuela, złożyć wszystkim czytającym ten tekst, szczere i gorące, Świąteczne Życzenia:
Niech Boże Narodzenie zamiast okresem zakupowego szaleństwa, stanie się czasem odpoczynku i wzajemnej miłości, a spędzone wspólnie z rodziną godziny najważniejszym prezentem. Wesołych Świąt!

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *