EMIGRATE – 2021 – The Persistence of Memory

Emigrate - TPOM

1. Rage
2. Always On My Mind
3. Freeze My Mind
4. Yeah Yeah Yeah
5. Come Over
6. You Can´t Run Away
7. Hypothetical
8. Blood Stained Wedding
9. I Will Let You Go

Rok wydania: 2021
Wydawca: Sony Music
https://www.facebook.com/Emigrate


EMIGRATE czyli solowy projekt, znanego przede wszystkim z Rammstein, gitarzysty Richarda Kruspe zaprezentował nowe wydawnictwo zatytułowane  „The Persistence of Memory”. Choć trudno przewidywać aby odniósł on sukces na miarę macierzystej formacji muzyka, to przynosi ze sobą dawkę przyjemnej muzyki oscylującej w okolicach electro-rocka.

Już w otwarciu, czyli „Rage” pojawia się wpadająca w ucho melodia, która może kojarzyć się z White Lies. W „Always On My Mind”, czyli coverze utworu Elvisa Presleya spopularyzowanego następnie przez Pet Shop Boys  pojawił się kolega Richarda z Rammstein, sam Till Lindemann. Sam utwór? No cóż. Angielski Tilla nigdy nie był dobry, ale utwór zagrany został z pietyzmem co do detali (smyczki, chórki) i nie brakuje mu uroku. Ciekawie prezentuje się „Yeah Yeah Yeah”, który dla odmiany przywodzi na myśl Pain Petera Tagtgrena natomiast singlowy „You Can´t Run Away” ujmuje kontrolowanym mrokiem i wpadającym w ucho refrenem. Dla fanów Rammstein mamy „Hypothetical”, w którym gitary i rytmika ocierają się o styl gigantów z Niemiec. Polecam też zamykający krążek „I Will Let You Go”, którego nie powstydziłby się sam Marilyn Manson.

Tą płytą Richard Kruspe raczej świata na kolana nie rzuci, ale w kategoriach pobocznym projektów jest to pozycja warta uwagi. Jest melodyjne, jest przebojowo, jest i miejsce dla bardziej klimatycznych dźwięków…

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *