ELLISIV – 2021 – Unfold EP.

Ellisiv - Unfold

1. Unfold
2. Blinded
3. Better Left Unsaid

Rok wydania: 2021
Wydawca: Ellisiv
https://www.facebook.com/ellisiv.band/


ELLISIV to nowy byt w rodzimym muzycznym świecie. Grupa powstała z inicjatywy Justyny Szatny (niegdyś Iscariota) i Mariusza Biełanowicza (Deadly Vison)  a w składzie uzupełnionym o Marcina Szarka i Tomasza Osińskiego zaprezentowała debiutanckie EP. zatytułowane „Unfold”.

To raptem trzy utwory, ale już one ukazują potencjał drzemiący w zespole. Muzyka instrumentalna, wypełniająca krążek to kawał solidnego grania bez przesadzonej wirtuozerii. Tytułowy „Unfold” rozpoczynający wydawnictwo to ciężki walec, utwór pełen mroku z nisko zestrojonymi djentowymi gitarami. Mocne otwarcie, ale już kolejny ma w sobie więcej przebojowości melodii. Zaryzykuję stwierdzenie, że motyw z refrenu jest wręcz nośny a robotę robi nieco schowana partia elektrycznego pianina. Zamykający całość „Better Left Unsaid” wpada w ucho już nastrojowym otwarciem. Utwór ma w sobie coś z muzyki filmowej jest w nim jakiś taki niezdefiniowany smutek, ale i nadzieja…. Znakomita kompozycja.

Niestety te trzy utwory to na ten moment wszystko. Głęboko wierzę, że to zaledwie przygrywka do dania głównego i pełnego wydawnictwa zespołu . „Unfold” to kapitalny pierwszy krok w nową muzyczna przygodę. Trzymam kciuki!

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *