ELECTRIC BEANS – 2019 – Hangar de fous!

ELECTRIC BEANS - 2019 - Hangar de fous!

1. Notre chanson
2. Moeurs cathodiques
3. Interdit bancaire
4. Coup d’jus
5. Chanson d’amour
6. J’ai perdu mon telephone
7. Les comptines du jeudi
8. Josiane pour moi
9. Poupee de luxe
10. What the hell particulier
11. Faux – frere
12. Chanteur de rock

Rok wydania: 2019
Wydawca: Mogettes Prod.
https://www.facebook.com/The.Electric.Beans/


Koncertowa płyta francuskiej załogi z Niort. Rejestracja występu zagranego w ubiegłoroczny Halloween w klubie Hangar 21. Wyjątkowa noc i wyjątkowe miejsce, bo rodzinne miasto zespołu. Recenzując studyjny album Electric Beans De Retour En Noir napisałem: „Oto mamy do czynienia z francuskim odpowiednikiem Die Toten Hosen. Fajne, rockowe utwory, zagrane z punkowym zadziorem”. W wersji live, muzyka Francuzów zyskuje na rockowej intensywności, niektóre utwory zostały zagrane w dłuższych wersjach, z czasem interakcja zespół – publiczność rozkręca się na dobre…

Oprócz utworów własnych, panowie sięgają też po klasykę francuskiej piosenki. Na pierwszy ogień: „Ca Plane Pour Moi” Plastica Bertranda (u nas spopularyzowany przez SexBombę). Sięgają też po eurowizyjny hicior France Gall (autorstwa Serge’a Gainsbourga) „Poupée de cire, poupée de son”, który zresztą potraktowali dosyć swobodnie, ingerując w tytuł, jak i w tekst (podobnie zresztą postąpili z przebojem Plastica Bertranda).

Muzycy z Electric Beans przykładają dużą wagę do oprawy graficznej swoich wydawnictw, tak jest również na „Hangar de fous”, której towarzyszy charakterystyczna, komiksowa okładka, utrzymana w klimacie coverów studyjnych albumów zespołu.

Bardzo sympatyczny, miły dla rockowego ucha koncert. Dobre wprowadzenie, gdyby ktoś chciał poznać twórczość Francuzów…

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *