EDDIE MULDER – 2015 – Dreamcatcher

1. Barren Lands
2. Symbiosis
3. Feeling Good
4. Forgotten Lines
5. Tenderly
6. Hurry Up!
7. Long Ago
8. Questions
9. Dreamcatcher
10. Go With The Flow
11. Waves
12. Sorrow
13. Humble Origin [other version from album Skylge’s Lair by Leap Day]
14. Wandering [other version from album Funfair Fantasy by Trion]

Rok wydania: 2015
Wydawca: Oskar
http://eddiemulder.nl/


Imię: Eddie
Nazwisko: Mulder
Narodowość: Holender
wiek: 56
Zawód: muzyk
instrument: gitara
ilość lat w „zawodzie”: 50 (to nie pomyłka, zaczął grać w wieku 6 lat)
grał w: Flamborough Head, Trion oraz Leap Day

…..i właśnie teraz, nakładem Oskar, ukazał się jego niezwykle ładnie wydany album debiutancki zatytułowany „Dreamcatcher”. Część z Was widząc nazwy zespołów i kraj pochodzenia pomyśli , że to kolejny melodyjny, pełen klawiszy przedstawiciel szkoły holenderskiej. Tu Was zaskoczę – otóż nie! Muzyka serwowana przez Eddiego nie ma z takim graniem nic wspólnego (poza ładnymi melodiami). „Dreamcatcher” to czternaście wyciszonych i nastrojowych kompozycji instrumentalnych w większości zagranych wyłącznie na gitarze akustycznej.

To właśnie gitara akustyczna jest tu bezdyskusyjnie instrumentem numer jeden. Eddie opanował instrument w sposób większy niż przeciętny i dał upust swoim emocjom. W kilku fragmentach wspierają go jednak koledzy z wymienionych wcześniej grup a efektem końcowym są pojawiające się brzmienia pianina, instrumentów klawiszowych czy fletu. To jednak jedynie dodatek wzbogacający całość.

Nie jest to płyta, którą pokocha się od razu. Po pierwszych dwóch, trzech przesłuchaniach – ziewałem już gdzieś w połowie jej trwania a teraz? Teraz też mi się zdarzy, ale jako muzyczne tło, wieczorami sprawdza się wyśmienicie. Mamy tu sporo dość ładnych melodii choć niestety brak im przebojowości, jakiejś chwytliwości, Jeden utwór się kończy, kolejny zaczyna a na końcu niewiele się pamięta. Gdyby skrócić to wydawnictwo o powiedzmy cztery utwory byłoby znacznie lepiej.

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *