ECLIPSE – 2017 – Monumentum

eclipse - momentum

Płyta miesiąca – marzec 2017

01 Vertigo
02 Never Look Back
03 Killing Me
04 The Downfall Of Eden
05 Hurt
06 Jaded
07 Born To Lead
08 For Better Or For Worse
09 No Way Back
10 Night Comes Crawling
11 Black Rain

Rok wydania: 2017
Wydawca: Frontiers
http://www.eclipsemania.com/


Od „Monumentum” zaczęła się moja osobista przygoda z twórczością ECLIPSE. Szwedzi nagrali świetny album – jest on pełen rockowej werwy, energii oraz odpowiedniej mocy.
To materiał piekielnie melodyjny, pełen charakterystycznych motywów; świadomy i dojrzały. Często do niego wracam i tak już pewnie pozostanie.

Marcin Magiera


Karierę ECLIPSE śledzę bodaj od debiutu. Kiedy jeszcze nie mówiło się o sleeze, to był zespół który do hard rockowego grania wnosił sporo świeżości, a od cukierkowatości AORu udało mu się stronić.
Co ciekawe żadnej ich kolejnej płyty nie wyczekuję z wypiekami na twarzy, bo bieżące wydawnictwo jeszcze pobrzmiewa w mojej głowie – i każdorazowo jestem przekonany, że nie da się w tym gatunku skomponować nic bardziej porywającego. Za każdym razem się mylę.
Monumentum jest świetną płytą. Genialnie brzmi. Zawiera masę nośnych melodii sporo rockowej rytmiki i solówek zatrzęsienie. Co ważne znowu udaje im uciec się od macek banału czy przesłodzenia. Chyba nawet w utwory wkradło się więcej przestrzeni i klimatu niż zwykle.
To jedna z tych płyt gdzie wgryźć potrafi się każdy utwór – zazwyczaj jednak z uwagi na ilość przesłuchań najchętniej nuci się single.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *