DURAND JONES, & THE INDICATIONS – American Love Call

durandjones_americanlovecall

1. Morning In America
2. Don’t Know You
3. Circles
4. Court Of Love
5. Long Way Home
6. Too Many Tears
7. Walk Away
8. What I Know About You
9. Listen To Your Heart
10. Sea Gets Hotter
11. How Can I Be Sure
12. True Love

Rok wydania: 2019
Wydawca: Colemine Records
https://durandjonesandtheindications.com/


Spoglądając na okładkę płyty zatytułowanej „American Love Call” można odnieść wrażenie, że pochodzi z zamierzchłych czasów , gdzieś z lat lat 70 tych . Styl grafiki, ubiór postaci, wszystko wskazuje na to, iż Durnad Jones & The Indications musi być jakimś zaginionym zespołem sprzed czterech dekad. Ponadto, kiedy w końcu zabrzmi muzyka z albumu, wówczas rachunek 2 razy 2 musowo równa się 4 i staje się pewne, że Durnad Jones jest nieujawnionym dotąd talentem ze stajni Motown Records z okresu jej świetności . OK. koniec opowieści science fiction. Grupa rzeczywiście stara się w najdrobniejszych szczegółach nawiązać do najlepszych czasów muzyki soul. Wydaje ich wytwórnie Colemie Records równie silne jak Motown związana ze stylem uprawianym przez Marvina Gaya czy The Temptations. Natomiast twórczość The Indications i ich lidera może najsilniej kojarzyć się z The Four Tops, choć śladów wymienionych wcześniej artystów także nie brakuje.

Nostalgia w muzyce soul może być cudownie przejmująca i Durand Jones ma tę umiejętność odkrywania najwrażliwszych nut, wystarczy posłuchać „Listen To Your Heart” . Ponadto nostalgia w ich wydaniu to także, a może przede wszystkim pewien „flashback” czyli swoistego rodzaju powrót do dawnych przeżyć, miejsc. W utworach Durnada Jonesa jest wyczuwalny krajobraz z cadillacami w tle, w których głośno nastawione radyjka nadają leniwe piosenki R&B. Właśnie takie natychmiastowe spowolnienie otaczającej rzeczywistości jest chyba największą wartością muzyki zamieszczonej na płycie.

Słowo „stylówa”- było pierwszą myślą po przesłuchaniu zawartości „American Love Call”. Wszystko zostało podporządkowane temu by wykreować określony nastrój. Natomiast nie ma się ani przez chwilę wrażenia, że dzieję się coś na siłę. Muzyka Durand Jones & The Indications nie jest pozorowana lecz autentyczna. Ich kreatywność wróży im dobrą przyszłość. Pojawia się też nadzieja na reaktywację soulu w starym, dobrym stylu.

8/10

Witold Żogała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *