DUDZIAK, ALEKSANDRA – 2020 – HB Level of Your Heart Belief in… Him Who is

Ola Dudziak HB Level of Your Heart Belief in... Him Who is

1. HB Level of Your Herat Belief in… Him Who is
2. Send Me
3. Roraima Evening
4. Pass the Door
5. Love like Rain
6. Resurrected in Love
7. Fear race
8. By whom are You Captured?

Rok wydania: 2020
wydawca: –
http://oladudziak.pl/


Kilka lat temu miałem okazję recenzować album nieznanej mi formacji Beam-Light, moją uwagę zwróciła nietuzinkowa muzyka i zjawiskowa wokalistka…

…wspomnianą wokalistką była Ola Dudziak, która niedawno zaprezentowała Światu swój album solowy…

Już na wstępie muszę zaznaczyć, że muzyka, która trafiła na „HB Level of Your Heatt Belief in… Him Who is” to zupełnie nie moje rejony muzyczne a jednak przez dobrych kilka dni płyta nie chciała wyjść z odtwarzacza. Dźwięki ją wypełniające to w pełni autorskie dzieło Oli (jest również odpowiedzialna za stronę wizualną) wciągają niczym najlepsza książka, jest magicznie, baśniowo a całość podparta jest niezwykle intrygującą liryką.

Gdy kolejne utwory płyną z głośników należy wygodnie się położyć, przymknąć oczy i dać się porwać w tą niezwykłą podróż po krainie dźwięków. Niczym kolorowe przenikające się grafiki w książeczce wydawnictwa dźwięki pojawiają się tu znienacka,  wypełniają przestrzeń, przenikają, ulatniają malując pastelowy obraz przebogatej pod względem pomysłów wizji Artystki. Na uwagę zasługuje też szerokie instrumentarium, że wymienię tylko jego część jak pianino, piszczałki, okaryna czy fletnia pana i chylę czoła bo zagrała na nich sama autorka.

Otwierający całość utwór tytułowy cudownie wprowadza w nastrój i tak jest do samego końca, a to co Ola potrafi wyprawiać ze swoim głosem to już historia na zupełnie inną opowieść….

Ze względu na to o czym wspomniałem na początku (mam raczej rockowo/metalową duszę) bałem się tej płyty, ale podobnie jak przy Beam-Light po raz kolejny pozostałem ze szczęką przy podłodze – wspaniała muzyka!

9,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *