DR MISIO – 2017 – Zmartwychwstaniemy

DR MISIO - Zmartwychwstaniemy

1. Zmartwychwstaniemy
2. Mordor
3. Pismo
4. Bądź moim Googlem
5. Ochroniarz
6. Nonsens
7. Hejter
8. Za dużo
9. Klubokawiarnia Smutek
10. Po nas
11. Halina

Rok wydania: 2017
Wydawca: Universal
https://www.facebook.com/drmisio


Dr Miso coraz starszy i dojrzalszy. Mniej w nim buntu i wybuchowości, nic jednak nie stracił ze swej spostrzegawczości i wciąż komentuje współczesny świat. To właśnie teksty, autorstwa Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, są niezaprzeczalnym atrybutem formacji na czele której stoi znany z ekranów Arek Jakubik. Dostaje się współczesnej Polsce i jej mieszkańcom. Tu nie ma nawet jednego tekstu o niczym. Jakże wymowne są „Mordor” o pracy w szklanych biurowcach korporacji, „Bądź moim Googlem” o zatracaniu się ludzkości w wirtualnym świecie czy „Hejter” będący sarkastycznym opisem losu tytułowych hejterów. Dr Miso, obserwuje, analizuje i jest katalizatorem emocji, myśli i spostrzeżeń.

Warstwie dźwiękowej bliżej do alternatywnego pop. Nie uświadczymy tu niemal punk rockowych uderzeń z jakimi mieliśmy do czynienia na debiucie, pojawiają się elementy elektroniki czy disco a całość zamyka się w kilkudziesięciu minutach dość nastrojowego i klimatycznego grania.

Płyta się kończy a słuchacz pozostaje z milionem myśli i refleksji. Pytanie czy twórczość tego zespołu każdy odbiera atak samo? Czy może trzeba mieć już swoje lata, jakieś życiowe doświadczenie a wówczas propozycja Dr Miso nabiera innego wymiaru.

8/10

Piotr Michalski

PS. …tak jak na poprzednich krążkach i tym razem swój czas otrzymuje niejaki Patryk, kelner, którego poznaliśmy na debiucie – i co najważniejsze ma coś do powiedzenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *