DOLINA CIENI – 2017 – Horyzont Zdarzeń

DOLINA CIENI - 2017 - Horyzont Zdarzeń

1. Świt zagłady (intro)
2. Zmierzch królów
3. Furia
4. Polowanie
5. Pan światła
6. W nieznane
7. Wojna
8. Demon
9. Skaza
10.Horyzont zdarzeń

Rok wydania: 2017
Wydawca: –
https://www.facebook.com/DolinaCieniOfficial


„Horyzont Zdarzeń” to druga płyta Doliny Cieni i bez (nomen omen) cienia wątpliwości przypadnie ona do gustu wszystkim, którzy polubili debiutancki krążek tej formacji.

Album rozpoczyna podniosłe intro, którego nie powstydziłby się Bal Sagoth a zaraz po nim zespół serwuje sprawdzone już na „jedynce” patenty. Są więc: odpowiednia dawka melodii, dwa rodzaje wokalu i zgrabna dźwiękowa mieszanka black, death i heavy metalu. Jak na zespół parający się dość dynamiczną i drapieżną muzyką, członkowie Doliny Cieni nie boją się klimatów nieco bardziej nastrojowych czego najlepszymi przykładami są: „W nieznane”, „Demon” i „Skaza”. Na płycie królują jednak mocne i zdecydowane dźwięki z bardzo ciekawie zaaranżowanymi wokalami. Growle przeplatają się z partiami czystymi i muszę przyznać, ze zabieg ten wychodzi muzyce formacji na dobre. Do tego mamy tu niezwykle sprawnych gitarzystów, którzy wiedzą jak używać instrumentów (solo w „Polowanie” nie może się nie podobać) i sporą dawkę klawiszowych plam, które budują ciekawy klimat kompozycji (co ciekawe w składzie nie ma „etatowego” klawiszowca).

Nowa płyta zespołu jest krótsza od swojej poprzedniczki i jest to bez wątpienia zaleta, to nie jest muzyka na krążki trwające 70 min. Tym razem jest zwięźlej, treściwiej i lepiej! Dolina Cieni wykonała kolejny mały kroczek, a że grają niezbyt popularną muzykę, do tego z polskimi tekstami to tym bardziej trzymam za nich kciuki!

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *