DIZEL – 2017 – M.I.L.F

Dizel - 2017 - M.I.L.F

1. See You In Hell
2. 当たり (Atari)
3. Bondage
4. $2.50 Ticket
5. Bitch?
6. Die by the Swing
7. Sheila
8. Want Your Blood
9. No Udder (We Can Suck)
10. Get Out!
11. M.I.L.F. (Feat. Guzik)

Rok wydania: 2017
Wydawca: Dizel & Mineros Locos Producciones
https://www.facebook.com/dizelband/


Niełatwo znaleźć informacje o tej krakowskiej kapeli w sieci. Pierwsza próba: wyskoczyły strony o tematyce XXX z naciskiem na panie w średnim wieku 😉 Próba numer dwa (już po wpisaniu „zespół” w wyszukiwarce): trafiłem na kapelę, o profilu – na oko – discopolowym…

Dizel to doświadczony skład, muzycy grają na co dzień w paru zasłużonych dla ciężkiego grania zespołach, traktując Dizla jako frajdę. I to słychać! Z płyty emanuje spontaniczna atmosfera, luz i autentyczna radocha ze wspólnego muzykowania. Bez kalkulowania, czy to się spodoba wytwórni, czy może jednak ściszymy gitary, żeby ładnie w radiu zabrzmiało w porannym paśmie.

„See You In Hell” – konkretne rąbnięcie na dobry początek. Motorhead by się nie powstydził… „Atari” – nie zwalniamy prędkości. Trzeci w kolejce „Bondage” leci nieco klimatami Acid Drinkers. Odniesień do twórczości „kwasożłopów” jest na tej płycie więcej. No i fajnie, bo wzorzec to zacny i szacunek się należy.

Muszę tu koniecznie wspomnieć o „Die By The Swing” – za urozmaicenie partiami harmonijki ustnej. Naprawdę fajnie udało im się dzięki temu prostemu przecież zabiegowi podrasować ten kawałek (brzmią w nim jak ZZ Top z turbodoładowaniem).

Lubię takie bezpretensjonalne, surowe, konkretne granie. Nieważne czy wsadzimy ich do szufladki z napisem „stoner”, czy może jakiejś innej. Ważne, że ta płyta kręci od początku do końca.
Cóż, diesle w branży motoryzacyjnej nie cieszą się ostatnio wzięciem. Mam nadzieję, że z tym Dizlem w branży muzycznej będzie inaczej…

9/10

Robert Dłucik

PS. M.I.L.F w wersji Krakusów oznacza Make It Last Forever, a w tytułowym kawałku gościnnie wokalnie udziela się znany z Flapjacka Guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *