DIVINE WEEP – 2013 – Age of the Immortal

Divine Weep - 2013 - Age of the Immortal

1. Imperious Blade
2. The Mentor
3. Day of Revenge
4. Petrified Souls
5. Riders Of Navia
6. Age of the Immortal
7. Run to the hills – Iron Maiden cover
8. The Trooper – Iron Maiden cover

Rok wydania: 2013
Wydawca: –
https://www.facebook.com/divineweep


„Age of the Immortal” to debiutancki materiał formacji Divine Weep. No cóż, nie jest to wydawnictwo wybitne, ale nie zawsze zaczyna się z wysokiego “C”. Mamy tu do czynienia z ośmioma kompozycjami (w tym dwoma coverami Iron Maiden). No właśnie! Iron Maiden to słowo klucz!. Właśnie legenda heavy metalu jest tu wyraźną inspiracją. Muzyka Divine Weep w zamyśle, a może przypadkowo jest bardzo „ajronowa” choć brakuje tu nieco chwytliwych melodii, które komponują Harris, Dickinson i spółka. O fascynacji Brytyjczykami świadczy też czcionka, którą zastosowano w logo zespołu , tytule płyty i tytułach poszczególnych utworów – nic dodać, nic ująć Divine Weep to fani Iron Maiden i tego nie można nie zauważyć .

Mamy więc zdecydowane heavy gitary i galopującą perkusję. Wokalista stara się brzmieć jak sam Bruce Dickinson, choć do „mikrofonowego” Ironów trochę mu brakuje. Niby wszystko ładnie, pięknie ale w tym wszystkim brakuje czegoś na czym by można zawiesić ucho. Przesłuchałem płyty kilkukrotnie i powiem szczerze poza coverami („Run to the Hills” i „The Trooper”) nie zapamiętałem nic…. Wleciało, i wyleciało.

Wiem, że zespół pracuje nad nowym wydawnictwem i jakiś czas temu opublikował singiel z niego pochodzący. To nowa jakość dla Divine Weep a tymczasem „Age of Immortal” proponuję potraktować jako ciekawostkę…. A może w przyszłości będzie to biały kruk? Kto wie.

Piotr Michalski

PS. Autor okładki powinien na kolanach iść do Częstochowy. To klasyczny przykład tego jak można opatrzyć nienajgorszą muzykę koszmarną okładką!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *