DISTANT MANTRA – 2022 –  Solitude Republic

1. Maniac (05:51)
2. A Girl (04:41)
3. So Jealous (05:16)
4. Emptiness (05:09)
5. Do You Look For Me (04:14)
6. The Worst Thing (04:03)
7. Släpp Mig Fri (04:13)
8. I Still Belong (03:48)
9. Bajka (04:42)
10. In My Bed (04:15)

Rok wydania: 2022
Wydawca: Lynx Music


Distant Mantra to powstały w 2020  projekt  który tworzy trójka muzyków: Małgorzata Maleszak – wokal, Przemysław Piotrowski – gitara basowa i Krzysztof Jaglinski – gitary, instrumenty klawiszowe, syntezatory i programowanie.  

Muzyka zespołu z pewnością malowana jest post rockowymi, pastelowymi barwami, jednak trudno zaliczyć formację do stricte post rockowych. Wokalizy Małgorzaty Maleszak, są bowiem jakby bramą łączącą  melodyjny post-dream rock (ot taką szufladkę sobie wymyślił), jakby z odmiennym muzycznym światem. Podobnie zresztą jest z inną, rodzimą formacją ocierająca się o post rockowa estetykę, z ciekawym, żeńskim wokalem – grupą Spiral. Muzyka jaką oferuje zespół nie jest nachalna, inwazyjna, mimo  niezaprzeczalnego rockowego charakterku, to  jednak w większym stopniu wysublimowane tła, wypełnione syntezatorowymi plamami, delikatnymi gitarami i soczystym basem. Małgorzata Maleszak, posiada ciekawą, bardzo wszechstronną barwę głosu, obok rockowej estetyki umiałbym ją sobie wyobrazić w tak odległych muzycznych  światach jak jazz, czy pop.

„Republika Samotności” wydaje się celnym tytułem. Najlepiej słucha się jej w samotności właśnie. Aby mogła zaabsorbować, w pełni zaiskrzyć, potrzebuje trochę czasu i uwagi.

7/10

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *