DIAVOLOPERA – 2013 – Preludium

Diavolopera - 2013 - Preludium

1. Desire
2. Bad Taste
3. For T…
4. Kraul
5. Alone
6. Princess
7. Daddy

Rok wydania: 2013
Wydawca –
http://www.diavolopera.pl


„Preludium” to tytuł debiutanckiego wydawnictwa trójmiejskiej formacji Diavolopera. Widząc okładkę albumu i nieco złowieszczą nazwę grupy można spodziewać się jakichś ekstremizmów ku chwale rogatego. Nic z tych rzeczy. Zespół prezentuje nowoczesny gothic rock/metal z duża ilością instrumentów klawiszowych, nowoczesnych elektronicznych brzmień i ciężkich gitar.

Już otwierający „Desire” dobrze definiuje styl zespołu i to czego możemy oczekiwać na płycie. Soczyste gitary sporo elektronicznych bajerów (ale w granicach rozsądku) i co najważniejsze ciekawy głos wokalistki. Zespół choć wyraźnie zapatrzony w Lacuna Coil („Alone” czy “Princess”) stara się dodać coś od siebie i kreuje dźwięki, które wpadają w ucho i mogą się podobać.

Nieco inny od całości jest tu utwór „Kraul” a to dlatego, że tekst zaśpiewany został po polsku. (w notkach promocyjnych zespół był porównywany do wspominanego Lacuna Coil i… Moonlight). Trudno się nie zgodzić a „Kraul” brzmi niczym Moonlight ze swoich pierwszych płyt.

Muzykom udało się nagrać niezwykle ciekawy i dojrzały debiut. W zespole tkwi spory potencjał a kilku kompozycji mogłyby im pozazdrościć największe gwiazdy gatunku.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia a wraz z tym krążkiem zespół zaostrzył oczekiwania. Zastanawia mnie tylko czy zespół wypada bardziej przekonująco po „polsku” czy „angielsku”? W tych dźwiękach tkwi moc i wydaje się, że język angielski jest chyba nieodzowny jeżeli Diavolopera marzy o zaistnieniu poza granicami naszego kraju. Nie mniej próbka po polsku wypadła bardzo interesująco.

7/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *