DIANOYA – 2009 – Severance

Dianoya - 2009 - Severance

1. Severance
2. Unsound Counterpart/Delusion Sigma


Rok wydania: 2009
Wydawca: Dianoya


„Severance” to zapowiedź albumu grupy Dianoya – „Obscurity Divine”. Na promocyjnym materiale, który trafił do redakcji znajdują się dwa utwory, które mają stanowić przedsmak przed daniem głównym.

Tytułowe Severance rozpoczyna się krótkim, mówionym intro by zaraz potem bez pardonu zaatakować słuchacza gitarowo-perkusyjną kanonadą. Zespół ociera się tu niemal o doom metalowe klimaty, ze wskazaniem na ciężar i melancholię My Dying Bride. Sporo zmian nastroju a intensywne partie przeplatają się z tymi bardziej wyciszonymi. W podobnym stylu jest kolejny Unsound Counterpart/Delusion Sigma. Charakterystyczny nieco przygnębiający klimat stanowi klucz wg którego zbudowana jest ta kompozycja.

Szkoda, że to tylko dwa utwory, Dianoya zapowiada się całkiem ciekawie, a „smutasom” z Retrospective rośnie poważny konkurent. Mroczna muzyka, która wypełnia tą płytkę dość dobrze komponuje się jesiennymi słotami, które nas czekają i choć przy tych dźwiękach łatwiej się zdołować niż podnieść na duchu to myślę, że znajda się zwolennicy tej formacji. Jedynym zastrzeżeniem, o którym muszę napisać to brak chwytliwości. Trochę brakuje mi tu dobrej melodii. Wszystko brzmi pięknie, instrumentaliści wypełniają te utwory ciekawymi partiami, nieźle wypada wokalista, brakuje jednak tego czegoś co powoduje, że utwór kołacze się po głowie i chce się do niego wracać po wielokroć. Wstrzymuję się z oceną, czekam na cały album, bo mimo wszystko zapowiada się udane wydawnictwo.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *