DI’ANNO, PAUL – 2014 – The Beast Arises

Di'Anno, Paul - 2014 - The Beast Arises

1. Sanctuary
2. Purgatory
3. Wrathchild
4. Prowler
5. Marshall Lockjaw
6. Murders In The Rue Morgue
7. The Beast Arises
8. Children Of Madness
9. Genghis Kahn
10. Remember Tomorrow
11. Charlotte The Harlot
12. Killers
13. Phantom Of The Opera
14. Running Free
15. Transylwania
16. Iron Maiden
17. Blitzkrieg Bob

Rok wydania: 2014
Wydawca: Metal Mind Productions
http://www.pauldianno.com/


Prawda jest taka, że nawet w Polsce nie ma fana metalu, który nie znałby nazwiska Di’Anno. Ten wokalista zaśpiewał na dwóch pierwszych kultowych albumach Iron Maiden i tym zapisał się złotymi zgłoskami w historii gatunku. Po wyrzuceniu z Ironów Paul Di’anno rozwijał swoje muzyczne projekty jak choćby Killers czy Battlezone. Jednak nigdy nie osiągnęły one większej popularności i nic dziwnego, że zdecydowaną większość setu nowej koncertówki stanowią kawałki Iron Maiden. Wielka szkoda, że nie ma tej płycie więcej utworów z innego okresu działalności Paula, ale być może to tylko moje zdanie. Podejrzewam, że inni z tego powodu są bardzo zadowoleni.

Zacznijmy jednak od początku. Koncert odbył się 9 kwietnia tego roku w krakowskim klubie Lizard King. Muzyk wystąpił tam z towarzystwie polskich muzyków. Przed gwiazdą zaprezentowały się na deskach klubu Turbo i Scream Maker. Di’Anno zaczął koncert od mocnego uderzenia czyli „Sanctuary”. Widać, że publiczność zgromadzona tego wieczoru w sali koncertowej klubu, właśnie tego oczekiwała. Z biegiem trwania występu, widać było, że Paul czuje się znakomicie. W trakcie przerw między kawałkami opowiadał różne ciekawe historyjki. Wróćmy do setu. Na szczególną uwagę zasługują trzy kawałki, mianowicie „Marshall Lockjaw” oraz „The Beast Arises” z repertuaru Killers i „Children Of Madness” z Battlezone. Widać, że niektórzy zgromadzeni w krakowskim klubie w ogóle nie znali tych numerów i byli zaszokowani. Mam nadzieję, że im się spodobały i niektórzy z nich z ciekawości sięgną po inne albumy artysty. Jednak na szczęście szok był krótkotrwały i szybko fani doszli do siebie przy kolejnych utworach Ironów. Naprawdę miło się słucha klasycznych kompozycji takich jak „Phantom of The Opera”; „Running Free” czy „Remember Tomorrow”. Całość występu kończy żywiołowo odegrany cover Ramones „Blitzkrieg Bob”.

„The Beast Arises” zostało wydane w różnych formatach. Oprócz DVD, koncert wyszedł również na CD i dla wszystkich wielbicieli czarnego krążka na podwójnym winylu. Na DVD jest wiele dodatkowych materiałów min. dyskografia oraz wywiad z muzykiem. Reasumując, koncert „The Beast Arise” ogląda i słucha się wyśmienicie. Bardzo fajnie jest posłuchać kilkanaście klasyków heavy metalu zaśpiewanych przez żywą legendę, aż żałuję, że nie mogłem wtedy pojechać do Krakowa i uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dlatego bardzo dobrze się stało, że Metal Mind Productions wydał ten koncert. Zdecydowanie polecam wszystkim to wydawnictwo. Natomiast dla fanów i maniaków Iron Maiden jest to pozycja obowiązkowa.

8,5/10

Darek Grölich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *