DERDIAN – 2014 – Human Reset

Derdian - 2014 - Human Reset

1. Eclipse
2. Human Reset
3. In Everything
4. Mafia
5. These Rails Will Bleed
6. Absolute Power
7. Write Your Epitaph
8. Music is Life
9. Gods Don’t Give A Damn
10. After The Storm
11. Alone
12. Delirium

Rok wydania: 2014
Wydawca: Derdian
http://www.derdian.com


…nieco po cichu i bez zbędnego rozgłosu, z kolejnym albumem, powróciła formacja Derdian. „Human Reset” to już piąty krążek w dyskografii zespołu a ponieważ poza tym najnowszym, słyszałem jedynie poprzedni album „Limbo” (2013r.) to wiem, że tegoroczna propozycja Włochów jest od swojej poprzedniczki po prostu lepsza!

To co rzuca się już od pierwszego przesłuchania to zdecydowanie poprawione brzmienie. Ta muzyka wreszcie otrzymała odpowiednią motorykę i przestrzeń a co najważniejsze perkusja nie kojarzy się już z bazarowo-odpustowymi klawiszami… Warstwa instrumentalno/wokalna to sprawdzony barokowy heavy power metal, w którym zespoły pochodzące z kraju pizzy brylują. Utwory poubierane są w cała masę klawiszowo gitarowych ozdobników i aż kipią przepychem (chwilami aż za bardzo). Królują dość wysokie tempa i energetyczna metalowa jazda. Melodie nie są ani przesłodzone ani przesadnie zadziorne – chwilami słyszalne są niemal progmetalowe zapędy muzyków a np. taka „Mafia” potrafi dość mocno zakorzenić się w głowie swym porywającym refrenem i połamaną rytmiką zwrotki.

Derdian nagrali album, który z czystym sumieniem można nazwać bardzo dobrym. Ciekawe dlaczego na świecie szerzej znane są w zasadzie jedynie oba wcielenia Rhapsody. „Human Reset” ma wszystko czego może oczekiwać fan tego rodzaju grania. Muzycy wiedzą jak korzystać z instrumentów, wokalista radzi sobie świetnie melodie porywają i chwilami wydaje się wręcz, że zespół ma w sobie to „coś” czego nie mają już wspominani twórcy „Symphony of Enchanted Lands” – posłuchajcie „These Rails Will Bleed” i będziecie wiedzieć co mam na myśli…

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *