DERDIAN – 2013 – Limbo

Derdian - 2013 - Limbo

1. Carpe Diem
2. Dragon’s Life
3. Forever in the Dark
4. Heal My Soul
5. Light of Hate
6. Terror
7. Limbo
8. Kingdom of Your Heart
9. Strange Journey
10. Hymn of Liberty
11. Silent Hope

Rok wydania: 2013
Wydawca: Derdian
http://www.derdian.com/


Włochy symfonicznym power metalem stoją i basta. Derdian wraz ze swoim czwartym w dyskografii albumem „Limbo” rzucili rękawicę największym przedstawicielom gatunku. To album, który spodoba się osobom, które rozkoszują się w dźwiękach Rhaposdy of Fire, drugiej inkarnacji tej grupy Luca Turilli’s Rhapsody czy Holy Knights.

Jest podniośle i motorycznie a przy tym wszystkim niezwykle melodyjnie i w stylu, który chyba możemy już z całą odpowiedzialnością nazywać włoską szkoła symph/power metalu.

Dominują tu dość szybki tempa, ale zespół potrafi też zwolnić przez co album nie wydaje się jedną wielką kanonadą nafaszerowaną orkiestracjami. Gitarzyści wymiatają aż miło a wokalista Ivan Giannini (by być precyzyjnym, nowy członek grupy, który zastąpił na tym stanowisku Joe Cagianelliego) dysponuje ciekawą barwą głosu z delikatnym wibrato w górkach.

Na albumie znajduje się jedenaście utworów i nie można mówić o monotonni czy przesycie. Zespołowi udało się nagrać krążek, który pomimo swojej złożoności podoba się już od pierwszego przesłuchania. Duża w tym zasługa wszelakiej maści zmian tempa czy smaczków w postaci dźwięków pianina, akustycznej gitary, niemal progmetalowych łamańców czy położonych na drugim biegunie growli (utwór tytułowy).

Jedynym mankamentem, który tu znajduję jest przesadna sterylność brzmienia i nieco zbyt wyraźnie słyszalny automat perkusyjny. Gdyby nie ten jeden acz istotny, z mojego punku widzenia, mankament krążek byłby wręcz rewelacyjny. Tak, jest bardzo dobrze… choć mogło być lepiej!

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *