DEATHLIKE DAWN – 2024 – Among the Graves of the Archetypes

1. A Monument I Shall Raise in Flame
2. Plutonic Ether
3. Forked Tongues of Eternal Fire
4. Darkly Treads the Twilight
5. In Tenebrous Depths, a Transfiguration
6. Dew and Blood

Rok wydania: 2024
Wydawca: Putrid Cult


Putrid Cult to undergroudowy wydawca, który nie wciska kitu. Starannie dobierają zespoły a fani ekstremy mogą liczyć na odpowiedni poziom muzyki. Nie inaczej jest z albumem „Among the Graves of the Archetypes” projektu o absolutnie nieczytelnym logo DEATHLIKE DAWN.

Na krążku znalazło się sześć kompozycji, utrzymanych głównie w średnich i nico wyższych tempach. Duch Norwegii lat 90-ych jest wszechobecny. Black metal prezentowany przez ten projekt to niezwykle surowy black metal z oszczędnymi partiami instrumentów klawiszowych. Nie jest to może atmosferyczny black metal, ale burzumowe klawisze budują nastrój kompozycji. Znajdziemy tu też smaczki w postaci czystych czy akustycznych gitar. Warto też wspomnieć o brzmieniu płyty. Nie ma ono nic wspólnego ze współczesnymi wymuskanymi produkcjami – jest niezwykle garażowo i brudno. Tu czuć zatęchła piwnicę co kontrastuje ze sporą dawka melodii, którą proponuje  DEATHLIKE DAWN.

To nie jest muzyka dla każdego (to oczywiste), ona nie jest nawet dla każdego fana black metalu (szczególnie jeśli lubisz klarowne przestrzenne brzmienie), nie mniej to kawał ciekawego podziemnego grania – na pewno będę wracał.

7/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *