DEATHINITION – 2011 – Deathinition

Deathinition - 2011 - Deathinition

1. Behind Your Lies
2. Pozer Song
3. Killer
4. Deathinition
5. Melanż

Rok wydania: 2011
Wydawca: –
http://www.myspace.com/deathinitionthrash


Trochę wody w Brdzie upłynęło zanim debiutanckie promo bydgoskiego Deathinition trafiło do naszej redakcji. Ale… „better late than never” jak mawiają Anglicy. Zwłaszcza, że materiał jest naprawdę godny uwagi.

Deathinition to nie jakaś anonimowa załoga dla fanów thrashmetalu. Parę zacnych koncertów w roli supportu zdążyli zaliczyć, że wspomnę o weteranach metalowej sceny Death Angel, Hirax, Helstar i Vicious Rumours, czy przedstawicielach młodej gwardii thrashu z Bonded By Blood i Fueled By Fire na czele.

Panowie po uszy tkwią w thrashowej oraz heavymetalowej klasyce i to słychać na tej pięcioutworowej EP-ce. Destruction, Sodom, Anthrax z debiutu, Metallica z czasów „Kill’em All”… Lubicie? Bierzcie Deathinition w ciemno.

Oprócz rozbudowanych kawałków „Behind Your Lies” i „Deathinition”, kapela prezentuje również bardziej luzackie oblicze. W „Pozer Song” nie przebierają w słowach, by dołożyć „pseudometalowcom” (referen stworzony wręcz do wspólnego śpiewania na koncertach), zaś w „Melanżu” chwalą uroki „zakrapianych” imprez. Może jakaś mini trasa z niemieckimi weteranami z Tankard panowie?:)

Promówka to porcja solidnego thrashu, teraz czas na pełnowymiarowy debiut!

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *