DE ŁINDOWS – 2022 – Pożar w Burdelu

1. Jesteśmy tu aby popsuć Ci dzień
2. Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja
3. Nielegalna
4. Janusz z ONR-u
5. Tylko dzięki Tobie
6. Bramy i ulice
7. Król dzielni
8. Pożar w burdelu
9. Amarantowe dni
10. Pan władza
11. Czekam
12. Kufle w górę
13. Jeszcze wyżej
14. Spacer w deszczu bomb
15. Ostatni port
16. Czasami (cover Apatia) [Bonus]
17. Spodnie z GS-u (cover Farben Lehre) [Bonus]

Rok wydania: 2022
Wydawca: –


DE ŁINDOWS to już ładny kawał historii polskiej muzyki. Powstali w roku 2002 w Katowicach i niezmiennie od lat, hołdują klimatom punk/ska. Pamiętam, że właśnie gdzieś okolicach powstania zespołu byłem nawet na jakimś koncercie tej grupy, namówiony przez ich ówczesnego perkusistę.  

„Pożar w Burdelu” to najnowsza propozycja zespołu, i wbrew tytułowi utworu otwierającego  „Jesteśmy tu aby popsuć ci dzień” kontakt z dokonaniami DE ŁINDOWS do niczego takiego nie doprowadził. Powiem więcej, piętnaście autorskich utworów, które się tu znalazły całkiem przyjemnie wypełniły mi kilka godzin odsłuchów płyty. Grupa prezentuje miks muzyki spod znaku ska i punk rockowej estetyki. Z jednej strony mamy szybkie i dynamiczne „Janusz z ONR-u” czy „Bramy i ulice” ale dla odmiany są też nieco bardziej bujające „Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja”, „Amarantowe dni” czy „Jeszcze wyżej”.

Całkiem niezłe są teksty, podszyte sporą dawką humoru ale i sarkazmu. Ten z tytułowego „Pożar w burdelu” wypisz, wymaluj jest metaforycznym obrazem naszej ojczyzny, w każdym razie tak interpretuję go ja.

Jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia i rozrywki w rytmie melodyjnego punk rocka to „Pożar w burdelu” polecam bez zastanowienia. To fajna i skoczna muzyka okraszona niegłupimi tekstami… no i na koniec dwa bonusy, czyli cover utworu grupy Apatia (choć w oryginale tytuł był chyba inny) no i „Spodnie z GS-u” czyli niezapomniany „hit” Farben Lehre.

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *