DARK THE SUNS – 2009 – All Ends in Silence

Dark the Suns - 2009 - All Ends in Silence

1. Unbroken Silence
2. Everlasting
3. The Dead End
4. All Ends in Silence
5. Sleepless Angels
6. Cold Dawn
7. Rimed with Frost
8. The Rain
9. Guardians
10. Gone

Rok Wydania: 2009
Wydawca: Firebox


Na pograniczu metalu i gotyku, na terenach eksploatowanych przez takie tuzy jak Crematory, Sirenia,z jednej strony, a HIM i Sentenced z drugiej – swoją stylistykę osadza grupa Dark The Suns. Prezentowane przez nich kompozycje stawiają na ciężkie, acz niezbyt szybkie riffy, klawiszowe klimaty i mnóstwo nastroju.
Jeśli chodzi o wokalizy to oprócz growli, pojawiają się (a jakże) słodkie, anielskie partie wokalistki.
Nowa płyta Skandynawów zawiera spore pokłady melodii i słucha się jej z prawdziwą przyjemnością. Niewiele jednak z tych melodii potrafi przetrwać w pamięci. Być może dlatego, że jest ich zbyt wiele… i nie stanowią na albumie niczego wyjątkowego.
Kompozycje osadzone są zwykle na pograniczu średniego i wolnego tempa, co sprawia,
że album jest motorycznie nużący – niestety.
Mamy więc do czynienia z prawdziwie przeciwnymi cechami. Sprawia to że każdy utwór wyrwany z kontekstu siłą rzeczy podoba się słuchaczowi. Płyta jako całość może zawieść…
Album „All Ends in Silence” potrzebowałby mocnych akcentów, czy to w postaci brutalniejszych elementów, czy szybszych fragmentów… a być może nawet pauz.
W obecnej postaci ucho potrafi prześlizgać się po powierzchni muzyki, nie zgłębiając się w nią zbytnio.
Mimo to, oceniam muzykę Dark The Suns pozytywnie. A nota będzie po środku strefy zarezerwowanej dla oceny „dobrej”. Mam nadzieję jednak, że kilka krytycznych uwag dotrze do członków grupy – i wezmą sobie dobre rady do serca. Szkoda byłoby zmarnować zarówno tak wielki potencjał kompozytorski jak i niebagatelny warsztat muzyczny…

6,5/10

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *