CYRIL – 2016 – Paralyzed

CYRIL - 2016 - Paralyzed

1. Scarlet walking 7:58
2. Paralyzed 4:57
3. Remember me 10:35
4. Rainbow 6:17
5. Faded snapshots 8:34
6. Peal of thunder 3:24
7. Secret place Pt.1 18:36

Rok wydania: 2016
Wydawca: Progressive Promotion Records
https://www.facebook.com/cyrilband


W trzy lata po debiutanckim „Gone Through Years” niemiecka formacja Cyril powraca z krążkiem „Paralyzed” i nie będzie przesadą jeżeli napiszę, że jest to album lepszy od swojego poprzednika.

Cyril, w skład którego wchodzą muzycy związani z grupami współpracującymi z Progressive Promotion Records zafundowali właśnie bardzo wysublimowaną płytę, która powinna przypaść do gustu fanom art-rocka czy bardziej melodyjnego prog-rocka. Prym wiedzie tu Marek Arnold i jego nieprzeciętne umiejętności komponowania niebanalnych melodii. „Paralyzed” to niezwykle klimatyczna płyta nawiązująca momentami do nurtu AOR („Peal of thunder”, którego nie powstydziłaby się Asia) a w większości wypełniona przez wysmakowane dźwięki wzbogacane brzmieniami pianina, klarnetu czy oboju. Zmiany rytmu, brak powtarzalności i mnogość wysmakowanych rozwiązań brzmieniowych nie mogą się nie podobać. Takie „Rainbow” powala swoją lekkością i hiszpańskim klimatem a zamykający całość, ponad osiemnastominutowy „Secret place Pt.1” to prawdziwy progresywny kolos, którego tytuł sugeruje, że będzie on miał kontynuację…

Cyril podążają w dobrym kierunku. Po niezłym debiucie, przyszedł czas na zdecydowanie lepszy krążek numer dwa. Co przyniesie „trójka”? O tym zapewne dowiemy się w okolicach roku 2019?

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *