CYRIL – 2013 – Gone Through Years

CYRIL - 2013 - Gone Through Years

1. In Search Of Wonders 6:00
2. Sweet Alice 3:24
3. Through Time And Space 6:03
4. Gone Through Years 5:55
5. Days To Come 3:03
6. Mental Scars 6:57
7. Gate Of Reflection 3:01
8. Heading For Disaster 6:51
9. World Is Lost 06:17
10. Final Ending 06:45

Rok wydania : 2013
Wydawca: Progressive Promotion Records
https://www.facebook.com/cyrilband


Niemiecka Progressive Promotion Records poczyna sobie coraz śmielej a najnowszym dzieckiem tego wydawcy jest album projektu Cyril zatytułowany „Gone Through Years”. W składzie odnajdziemy twarze znane z zespołów skupionych pod skrzydłami PPR i tak są tu między innymi: wokalista Larry B. (Toxic Smile) czy multiinstrumentalista Marek Arnold (Seven Steps to the Green Door, Flaming Row).

„Gone Through Years” to koncept album zainspirowany dziewiętnastowieczną powieścią „Wehikuł Czasu” H. G. Wellsa. Cyril, główny bohater, po śmierci swojej ukochanej postanawia zbudować maszynę czasu i zmienić bieg wydarzeń. Z pomocą tajemniczego bibliotekarza odnajduje księgę, dzięki której poznaje tajniki podróży w czasie. Cyril buduje wehikuł czasu i wyrusza w przeszłość. Niestety okazuje się, że tego co się wydarzyło zmienić już nie można…. Bohater postanawia więc wykorzystać maszynę do podróży w przyszłość. Obserwuje wydarzenia Drugiej Wojny Światowej, zatrzymuje się w roku 1990. Na koniec wyrusza w odległą przyszłość, która o zgrozo, przynosi zagładę gatunku ludzkiego…

Tyle o koncepcie lirycznym wydawnictwa. Teraz słów kilka o muzyce. Cyril to nastrojowy progresywny rock utrzymany w klimatach np. ostatniego albumu formacji Seven Steps to the Green Door „The Book”. Przeważają ciepłe i przyjazne uchu brzmienia od czasu do czasu wzbogacane nieco żwawszym rytmem. Wiele tu akustycznych gitar czy parti saksofonu a dodatkowo całość wzbogacają dźwięki takich instrumentów jak klarnet czy mandolina.

Kolejne utwory obrazują następujące po sobie wydarzenia i dźwiękami budują nastrój płyty. „Gone Throug Years” to bardzo udany, równy album. Nie ma tu szczególnych wzlotów ale i spektakularny upadków. Płyta gwarantuje kilkadziesiąt minut wysokich lotów rozrywki w towarzystwie Cyrila i jeżeli tylko będziecie mieć możliwość to warto po nią sięgnąć.

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *