CULT, THE – 2012 – Choice of Weapon

CULT, THE - 2012 - Choice of Weapon

1. Honey From A Knife
2. Elemental Light
3. For The Animals
4. Life>Death
5. The Wolf
6. Amnesia
7. Lucifer
8. Wilderness Now
9. A Pale Horse
10. This Night In The City Forever

Rok wydania: 2012
Wydawca: Cooking Vinyl
http://www.thecult.us


Dziewiąta płyta The Cult… Trochę naczekaliśmy się na nowe dźwięki autorstwa panów Astbury’ego i Duffy’ego, a więc dwójki, która od początku stanowi siłę napędową brytyjskiej kapeli. Pierwsza rzecz jaka „rzuciła mie sie na uszy” po odpaleniu „Honey From A Knife” to wokal. Astbury’emu dość mocno głos się zmienił… Chociaż akurat nie musi być to zarzut i minus tego albumu. Bardziej chropowaty, nieco zbolały, naznaczony rock’n’rollowymi trybem życia wokal pasuje do tych surowych kawałków. W końcu The Cult to nie Emerson, Lake & Palmer, gdzie wokalna niedyspozycja Lake’a doskwierała mocno na ostatnich płytach formacji.

Jaką bronią postanowili walczyć tym razem o słuchaczy? Odpowiedź jest krótka: sprawdzoną. Wracają miłe wspomnienia czasów „Love”, „Electric” i „Sonic Temple”. Na singla słusznie wybrali motoryczny „For The Animals” (początek mocno w klimacie „Rain”) r11; w latach osiemdziesiątych byłby hitem, teraz pewnie będzie znakomicie sprawdzał się na koncertach. Chociaż gdybym miał wybierać trzy własne ulubione fragmenty płyty postawiłbym na uduchowiony „Elemental Light”, piękną balladę „Life>Death” i rockowego killera z delikatną bluesową nutką „A Pale Horse”.

Dobrze, że weterani nie strzelają na tej płycie ślepakami lub kapiszonami. Parę razy potrafią natomiast przyłożyć z ciężkiej artylerii. Świetna robota! Czapki z głów!

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *