CRUENTUS – 2018 – Every Tomorrow

CRUENTUS - 2018 - Every Tomorrow

1. Shutter
2. Incorporation
3. Spiritual Digitisation
4. The Proximate
5. Machine Mystical
6. Augmentation
7. Saturn feat Maja
8. Micro Vibrations
9. One Pattern
10. Each Tomorrow

Rok wydania: 2018
Wydawca: Cruentus
https://www.facebook.com/cruentuspl/


Oj, padło na podatny grunt. Po prostu lubię inteligentne granie. Lubię precyzyjną do granic przyzwoitości pracę sekcji. I kiedy w nieprawdopodobny ciężar przemycona jest melodia. CRUENTUS ze swoją płytą „Every Tomorrow” serwuje to wszystko. Atmosfera jest tak gęsta że dałoby się ją kroić nożem. Elektronika mogłaby śmiało konkurować ciężarem z riffami gitarowymi, a ściany growlu na ambientowym podkładzie brzmią wręcz złowieszczo. Rytmiczne łamańce nie pozwalają umysłowi odbiorcy na wytchnienie.

Ale te dziesięć utworów, to też rozrywka dla przywykłego do tumultu słuchacza. Łączy teoretycznie to czego nie powinno się w metalu miksować. Przekracza granice przyzwoitości pomiędzy konkretną młócką, nowoczesnym graniem i przestrzenią. Między klimatyczną mgłą, a gęstą jak smoła atmosferą I to ponownie łechce moje poczucie estetyki. Dbałość o formę to następny element zasługujący na pochwałę. Booklet rozkładany w plakat jak za starych dobrych lat 90-tych. zresztą grafika zdobiąca album też jest kozacka. Pozornie chaotyczna, ale mroczna i gęsta.

Niby na rynku jest w pierony zespołów które mierzą się z takim karkołomnym zadaniem aby wpisać się pomiędzy gatunki. Niewiele z nich wychodzi z takiego zabiegu obronną ręką. Tutaj nawet kiedy już zaczynam myśleć o klęsce urodzaju. Album kończy się, nie pozwalając na przesyt. Także punkt również za wyczucie.

8,5/10

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *