COVERNOSTRA – 2020 – Katharsis Dusz

COVERNOSTRA - Katharsis Dusz

Katharsis Dusz
Pętla
Zamki na Piasku
Tak Długo Czekam (Ciało)
Szare Miraże
Tak Długo Czekam (Ciało)

Rok wydania: 2020
Wydawca:
https://www.facebook.com/covernostra/


COVERNOSTRA zrodziła się jako coverband, hołd dla heavy metalu lat 80-ych. Co ciekawe na debiutanckim materiale nie znajdziemy coverów metalowych hymnów a nawiązania do tradycji polskiego rocka!

Krążek rozpoczyna tytułowy, dynamiczny i hard rockowy „Katharsis dusz” z ciekawą linią basu i całkiem niezłą linia melodyczną. To autorska kompozycja zespołu, tak jak i kolejna, czyli emocjonalny utwór „Pętla”. Dedykowany zmarłemu Wojciechowi Bujoczkowi (Killjoy) zwraca na siebie uwagę klimatem i napięciem, tym jak są one budowane.

Od tego momentu zaczynają się covery… co tu pisać o coverach… wypadają całkiem nieźle. Jest dynamicznie zagrane „Zamki na Piasku” Lady Pank, super wypadł też cover Maanam („Szare Miraże”). Mamy tez dwie wersje utworu „Tak Długo Czekam (Ciało)”  autorstwa Grzegorza Ciechowskiego, pierwsza zaśpiewana przez wokalistę zespołu Michała Kitela, druga przez Jadwigę Frydrychowską.

„Katharsis Dusz” to kilkadziesiąt minut całkiem zgrabnego grania, utwory autorskie wypadają obiecująco i wierzę, że kolejny album nie będzie już potrzebował coverów…

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *