COSMOGRAF – 2013 – The Man Left In Space

COSMOGRAF - 2013 - The Man Left In Space

1. How Did I Get Here ? (2.06)
2. Aspire, Achieve (10.15)
3. The Good Earth Behind Me (4.18)
4. The Vacuum That I Fly Through (5.00)
5. This Naked Endeavour (4.42)
6. We Disconnect (5.45)
7. Beautiful Treadmill (5.03)
8. The Man Left In Space (9.58)
9. When The Air Runs Out (9.35)

Rok wydania: 2013
Wydawca: –
http://www.cosmograf.com/


17 miesięcy minęło od wydania (bardzo udanego zresztą albumu) „When Age Has Done It’s Duty”, a już możemy cieszyć uszy nowym, czwartym, studyjnym dziełem brytyjskiego multiinstrumentalisty Robina Armstronga. Tym razem, na swój pokład zabrał doborowe grono towarzyszy kosmicznej podróży: Nick D’Virgilio (perkusja), Lee Abraham (gitara), Steve Dunn (bas), Simon Rogers (gitara), Matt Stevens (gitara), Greg Spawton, Dave Ware (perkusja).

W rzeczy samej to prawdziwy kosmos! Bardzo przestrzenna muzyka w iście kosmicznej oprawie (liczne dźwiękowe motywy, łączące poszczególne kompozycje, nieodzownie kojarzące się z podbojem kosmosu), a na dodatek siarczyste, przepiękne, kosmiczne solówki i niezwykły klimat sprawiający, że wydaje nam się, że znajdujemy się w stanie nieważkości! Stan ten, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy uwielbiają wpatrywać się w niebo, w poszukiwaniu jasno święcących, „progresywnych ciał niebieskich”.

„The Man Left In Space”, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników zaangażowanego, żarliwego, neo-progresywnego grania! Możemy przegapić, któryś z odcinków Star Trek, ale broń boże, nie powinniśmy przegapić takiej płyty!

9/10

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *