CORIA – 2015 – Kwestia czasu

CORIA - 2015 - Kwestia czasu

01. Drugie dno
02. Bez powrotów
03. Z całych sił
04. Co dziś będzie?
05. Another Human Breakin’
06. Czas, ja i czas
07. Sen bez snów
08. Bez znaczenia
09. Kwestia czasu
10. Rock ‘N’ Roll Love

Rok wydania: 2015
Wydawca: Metal Mind Productions
http://zespolcoria.pl


…”Kwestią czasu jest wszystko wokół nas. Podobnie jak kwestią czasu było wydanie tego albumu”… Takimi słowami komentuje znaczenie tytułu nowej płyty zespołu Coria jej gitarzysta Dominik Stypa. Poprzedni krążek „Teoria splątania” z 2014 roku bardzo wysoko postawił im poprzeczkę zyskując wiele pochlebnych recenzji. W międzyczasie doszło do zmiany gitarzysty. Wojtka Mrówkę za „wiosłem” zastąpił Przemysław Gierat. Już przy pierwszym odsłuchu ta zmiana jest doskonale słyszalna. Przemek wniósł do Corii nowe brzmienie i kilka ciekawych patentów w sposobie gry.

„Kwestia czasu” bardzo wyraźnie pokazuje, że Coria nie zamierza odcinać kuponów sławy od poprzedniego krążka. Jest płytą bardziej dojrzałą i na pewno ostrzejszą. Zarówno jeśli chodzi o wokal Tomka Mrozka, który nabrał „pazurka” jak i też samą muzykę. Jest bardziej rytmiczna, więcej mamy tu „tłustych” i soczystych riffów i zdecydowanie mocniej brzmi sekcja rytmiczna. Pojawia się sporo akustycznych smaczków w tle, trochę elektroniki jak np. we wstępie do „Drugiego dna”, pojawia się sekcja smyczkowa w przepięknym „Z całych sił”. Na pewno nowością są też dwa utwory zaśpiewane po angielsku: „Another Human Breakin ’ ” i „Rock 'n’ Roll Love” z wstępem na gitarze godnym najlepszych utworów zespołu Metallica.

„Corianie” wydali godnego następce „Teorii splątania” i po raz kolejny podnoszą wartość artystyczną zespołu. Płyta godna polecenia nie tylko ze względu na wspaniały kunszt, umiejętności muzyków i fantastyczny wokal Tomasza, ale przede wszystkim z uwagi na samą muzykę i jej różnorodność. Dla fanatyków stricte rockowej „napierdalanki” mogę polecić „Bez powrotów”, „Another Human Breakin”, „Bez znaczenia”, czy też „Rock 'n’ Roll Love” po nagraniu których gitarzyści i perkusista na pewno musieli przejść rehabilitacje ponaciąganych i przeciążonych kończyn, dla tych którzy lubią trochę wolniejsze utwory mamy „Co dziś będzie”, „Kwestie czasu”, „Czas, ja i czas” i ”Drugie dno” natomiast dla tych, którzy pokochali Corie z pierwszej płyty za utwory takie jak np. „Nie pozwól mi” tutaj znajdziemy przepiękny „Z całych sił”, „Sen bez snów”. Dla każdego coś miłego. Autorem wszystkich tekstów jest Tomasz Mrozek natomiast tworzeniem muzyki zajęli się Dominik Stypa i Przemysław Gierat.

Zasłużone w pełni 9/10

Irek Dudziński

Polecam do obejrzenia dwa teledyski zespołu. Może zachęcą Was do zapoznania się z resztą materiału z tej płyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *