CORDO, ALEX – 2017 – Origami

CORDO, ALEX - 2017 - Origami

1. Straight 3’24
2. Above The Clouds 4’37
3. Memories 4’32
4. HandsUp 4’33
5. Himalaya 6’19
6. Sunny Day For An Opossum 3’09
7. Prism 5’38
8. The Crash Test 3’40
9. Time For Redemption 4’54

Rok wydania: 2017
Wydawca: M&O Music
http://www.alexcordo.com/


Na swoim debiucie ALEX CORDO zmierzył się z muzyką klasyczną, aranżując ją na gitarowy sposób. Jego nowa płyta to już materiał autorski i dziewięć kapitalnych tchnących świeżością kawałków.

Właściwie mogę mienić się fanem tego typu muzyki, łatwo jednak potrafi mnie znużyć kiedy autor nie potrafi utrzymać balansu między melodią a wirtuozerią. Tym razem takie doznania nam nie grożą. Utwory nie dość że są sprytnie zbudowane, to jeszcze okiełznane w przyzwoitych ramach czasowych. Przyznam, że jest to jeden z niewielu albumów wydanych w ostatnich latach, gdzie ani na moment nie tracę wątku. Co ważne melodia rysowana przez gitarę solową nie jest na tyle nachalna, żeby przyćmić misternie zbudowane tło. Właściwie na „Origami” wszystko trzyma się kupy. Ciepła soczysta sekcja, przyjemna gitarowa rytmika i wspomniana równowaga między melodiami a solowymi popisami. Cieszy też organiczny pierwiastek całego przedsięwzięcia, bowiem nie uświadczymy tutaj automatu i programowania. Muzyka zagrana na tej płycie to owoc pracy trio: Alex Cordo : gitary, Ludo Chabert: bas, Mike Pastorelli: bębny.

Alex i spółka oddają w nasze ręce płytę która nie tylko sprawdzi się jako tło, ale zbiór kompozycji, które trafić mogą poza hermetyczny światek sympatyków instrumentalnego grania. Polecam choćby po to aby przekonać się samemu i mam nadzieję przekazać dalej zaraźliwy entuzjazm, jakim obdarzy was ta produkcja.


8,5/10

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *