COPO? – 2020 – Ból

1.Schody
2.CV
3.Bałem się
4.Co cię czeka?
5.Fejs
6.Jeśli
7.Koryto
8.Jadę sobie dziś ulicą
9.Skutek i przyczyna
10.Zenek
11.Z boku
12.Po co?

Rok wydania 2020
Wydawca: COPO?


Co po? przez długi czas był samodzielnym projektem Andrzeja Smulko – autora tekstów, wokalisty i gitarzysty. Do składu dołączyli jednak kolejni muzycy. Obecnie zespół tworzą obok Andrzeja Smulki: Robert Mucha (gitara basowa), Marek Veith (perkusja) oraz Robert Srzednicki (instrumenty klawiszowe), który wraz z żoną Magdą zajął się również nagraniem, miksem i masteringiem.

W kwestii muzycznej zespół stawia na nowofalowa prostotę. Pod względem stylu chyba najbardziej kojarzą mi się z się z muzyką Elektrycznych Gitar, od czasu do czasu pobrzmiewają jednak delikatne echa The Doors. Brudne, szorstkie lecz wyraziste rockowe brzmienie  idealnie uwypuklają teksty utworów. Bo słowa są tutaj  priorytetem. Celnie puentują współczesną rzeczywistość.  Ich autor nie filozofuje. Teksty nie są przeintelektualizowane, niby proste, ale inteligentne i celne. Największe wrażenie robi chyba ten do „CV” (obraz życia pracownika korporacji, odreagowującego  stres w ucieczce do alkoholu), albo „Fejs” (o uzależnieniu od mediów społecznościowych).

Można by zapytać CO PO? Jeżeli o mnie chodzi, to z pewnie z tuzin rozbudowanych, progresywnych długasów. Nawet prog maniakowi przydaje się od czasu do czasu zwarte, proste rockowe brzmienie, taka solidna nowofalowa, alternatywna odskocznia od progresywnej codzienności.

„… i znów uśmiech mam na twarzy, i przez życie chcę znów iść …”

7/10

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *