COOPER, ALICE – 2017 – Paranormal

COOPER, ALICE - 2017 - Paranormal

1. Paranormal
2. Dead Flies
3. Fireball
4. Paranoiac Personality
5. Fallen In Love
6. Dynamite Road
7. Private Public Breakdown
8. Holy Water
9. Rats
10. The Sound Of A

Bonus CD
Studio recordings with the Original Alice Cooper Band

1. Genuine American Girl
2. You And All Of Your Friends
Live in Columbus with the current Alice Cooper band
3. No More Mr. Nice Guy
4. Under My Wheels
5. Billion Dollar Babies
6. Feed My Frankenstein
7. Only Woman Bleed
8. School’s Out

Rok wydania: 2017
Wydawca: Ear Music
http://www.alicecooper.com


Nigdy nie byłem wielkim fanem Alicji. Nie przepadam za jego pierwszymi, kultowymi dokonaniami a i ostanie dokonania Vincenta Damona Furniera nie do końca mi odpowiadały. Alice nagrał dwa wyjątkowe albumy – „Trash” i „Hey Stoopid” i w zasadzie one mi wystarczyły… gdy ukazał się „Paranormal”, zwiastujący go „Paranoiac Personality” zapowiadał całkiem interesujące wydawnictwo…. Jak więc wypadł Alice Cooper na swoim nowym krążku?

Bez owijania w bawełnę napiszę, że jest dobrze! Ok, to nie jest poziom krążków wspomnianych wcześniej, nie mniej najnowszego albumu słucha się ze spora przyjemnością. Rozpoczyna go przebojowy „Paranormal” z intrygującym gitarowym riffem iw zasadzie do końca do zamykającego ten materiał, wyciszonego, spokojnego „The Sound Of A” mamy do czynienia z (chyba) najlepszym od lat krążkiem Alice Coopera! Sporo tu luzu i rock’n’rollowego ducha („Fallen In Love”, “Dynamite Road”, “Rats” a „Holy Water”, w którym pojawiają się dźwięki trąbki ociera się wręcz o klimaty musicalowe!

Na dokładkę, na krążku bonusowynm otrzymujemy dwa utwory nagrane w składzie gdy Alice Cooper to była nazwa zespołu a nie solowego projektu Furniera oraz przyjemne dla ucha nagrania koncertowe.

„Paranormal” nie wyniesie Alice na szczyty list przebojów! Artysta swoje najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, cieszy jednak fakt, że wciąż nagrywa i daj mu Boże zdrowie bo niemal 70 na karku a jemu się ciągle chce!

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *