CONFESS – 2015 – Exit Light

CONFESS - 2015 - Exit Light

1. Exit Light
2. Awake
3. Exit Light (radio edit)

Rok wydania: 2015
Wydawca: SG Records
http://www.confess.se/


Confess po rewelacyjnym krążku „Jail” idą za ciosem i opublikowali nowy singiel zatytułowany „Exit Light”. Szczęśliwie trafił on w moje ręce i z całą powaga muszę stwierdzić, że obecnie ten zespół to jeden z najciekawszych przedstawicieli sceny sleaze!

Jeżeli kochacie Skid Row i nie potraficie pogodzić się z tym, że zespół ten jest już lata świetlne od swej najwyższej formy to Confess jest dla was!

„Exit Light” to raptem dwa utwory. Pierwszy z nich, tytułowy, rozpoczyna się niczym ballada. Akustyczne gitary, miły nastrój. Jednak od drugiej minuty przeistacza się w zadziorny rockowy utwór z fajnym riffem i melodyjnym, wpadającym w ucho refrenem! Wypisz wymaluj Skid Row z „jedynki” czy „Slave to the Grind”. Kolejny „Awake” jest utrzymany w średnim tempie i otwiera go zdecydowany gitarowy riff. Utrzymana w marszowym tempie zwrotka prowadzi do kolejnego przyjemnego dla ucha refrenu a na koniec zostajemy uraczeni udaną ciekawą solówką. Na koniec otrzymujemy powtórkę z „Exit Light” tyle, że …pozbawionego tego balladowego otwarcia.

Tylko trzy utwory (choć w zasadzie dwa), ale za to jakie! Świetna kapela, która perfekcyjnie przywraca do życia szalone lata osiemdziesiąte i początek dziewięćdziesiątych.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *