COMA – 2013 – Don’t Set Your Dogs on Me

COMA - 2013 - Don't Set Your Dogs on Me

1. Keep The Peace
2. With You
3. Always Summer
4. Dance With A Queen
5. Rainy Song
6. Late
7. Lion
8. Furious Fate
9. Don’t Set Your Dogs On Me
10. Song 4 Boys
11. Moscow
12. A Better Man
13. When The Music Is A Flame

Rok wydania: 2013
Wydawca: Ear Music
http://coma.art.pl/


Na naszym rodzimym muzycznym podwórku Coma to już marka sama w sobie. Zespół zaskarbił sobie rzesze fanów a ich koncerty gdziekolwiek by się nie odbywały są niemal gwarantem frekwencyjnego sukcesu. Wraz z anglojęzyczną „czerwonego” krążka zespołu zatytułowanego na potrzeby zachodniego rynku „Don’t Set Your Dogs on Me” łódzka formacja po raz drugi próbuje podbić serca fanów spoza Polski. Czy im sie to uda? Czas pokaże.

Co więc mamy na tej płycie? Poza materiałem, który znalazł się na wspominanym „czerwonym” albumie dostajemy nowy utwór „Song For Boys” (powstały na potrzeby serialu „Misja Afganistan”). Nowy utwór nie zachwyca. Jest to rzetelny, rockowy kawałek z iście hard rockowym motywem w refrenie, ale nie jest to Coma w szczycie formy.

Reszta kompozycji? No cóż, w wersjach zaśpiewanych po angielsku żaden utwór nie zyskał na atrakcyjności. Niestety kilka z nich wręcz straciło, że wymienię tylko tytułowy („Woda Leży Pod Powierzchnią”) czy „Lion” („0RH+”). Coma to w dużej mierze teksty. To one decydują o mocy zespołu i nadają muzyce zespołu unikalności. Przeciętny Kowalski (o ile tylko słucha Comy) lubi sobie pod nosem podśpiewywać a to o Andżeli, Łodzi czy krokodylich łzach. W przypadku tego wydawnictwa takiej szansy nie ma i o ile wierzę, że wraz z tym albumem zespół otworzy sobie drzwi za którymi stoją słuchacze spoza Polski to jednak w naszym kraju krążek ten raczej wielkich szans na spektakularny sukces nie ma. Jest to ciekawostka dla fanów Comy choć i oni mogą kręcić nosami…

7/10

Piotr Michals

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *