COLONISTS, THE – 2012 – Emotikona

COLONISTS, THE - 2012 - Emotikona

1. Carpie Diem
2. King Of The Kings
3. Friend’s Hope
4. Money Burns a Hole
5. Skeet
6. Place Without a Pain
7. Sadness
8. Niesprecyzowany

Rok wydania: 2012
Wydawca Modern Rock Revolution 2012
http://www.facebook.com/thecolonists


Czytając różne,czasem bardzo sprzeczne ze sobą recenzje o tej płycie postanowiłem naocznie a raczej nausznie przekonać się jaki jest naprawdę ten krążek. Zespół mówi o sobie, że największym ich sukcesem był udział w warsztatach Coke Live Festiwal, uznanie redaktora naczelnego „Machiny” Piotra Metza oraz parę mniejszych nagród i wyróżnień. Ale w kraju, w którym „Koko koko Euro spoko” wygrywa konkurs na hymn Euro 2012 lepiej zaufać sobie.

Zespół The Colonists tworzy piątka muzyków: Michał Aibin – wokal i gitara, Mateusz Wiktorowski – gitara, Marek Blicharski – gitara, Paweł Gorgol – bas oraz Paweł Kosela – perkusja.
Mimo że zespół istnieje od niedawna bo od 2009 roku słychać, że wspólne granie świetnie im wychodzi i co najważniejsze sprawia im frajdę. Płyta „Emotikona” powinna przypaść do gustu przede wszystkim sympatykom dobrego gitarowego grania okraszonego rozbudowanymi solówkami i wariacjami na przystawkach gitarowych. Dobrze brzmi sekcja rytmiczna, zwłaszcza perkusista często pokazuje na co go stać. Grunge, trochę rocka progresywnego, gdzieś tam lekki posmaczek psychodelii takie właśnie skojarzenia przychodzą mi do głowy przy jej odsłuchu. Liczne zmiany tempa i klimatu nie pozwalają na to żeby płyta nas zanudziła. Trochę może przeszkadzać pewne niezdecydowanie muzyków w wyborze języka w jakim chcą śpiewać. Część utworów jest po polsku, część po angielsku. Nie wiem do końca czy to dobry pomysł ale osądzicie sami. Same teksty na szczęście nie są banalne.

„Czy to koniec egzystencji mej?” pyta wokalista w rozpoczynającym „Emotikone” utworze Carpie Diem. Myślę, ze to raczej dobry początek dla grupy.

6/10

Irek Dudziński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *