CHUBBY, POPA – 2016 – The Catfish

CHUBBY, POPA - 2016 - The Catfish

1. Going Dowtown See My Old
2. Good Thing
3. Bye Bye Love
4. Cry Till It’s A Dull Ache
5. Wes Is More
6. Motörhead Saved My Life
7. Blues For Charlie
8. Dirty Diesel
9. Slow Down Sugar
10. Out A Grown Man To Shame
11. The Catfish
12. C’mon In My Kitchen

Rok wydania: 2016
Wydawca: Ear
https://www.popachubby.com/


Obszerna dyskografia sympatycznego nowojorczyka powiększyła się o kolejny udany album. Ted Horowitz vel Popa Chubby pokłonił się tutaj jednemu z legendarnych bluesmenów – Robertowi Johnsonowi (sięgając po jego „C’mon In My Kitchen”), ale bynajmniej nie zamknął się w ramach bluesowej ortodoksji.

Artysta śmiało sięga po funk (fajnie bujający otwieracz „Going Downtown See My Old Gal Sue”); buduje jazzowy klimat w „Slow Down Sugar” (w którym rządzi trąbka a la Miles Davis); czaruje słuchacza gitarowym łkaniem w wolnym bluesie („Blues For Charlie”); rozpędza się nawet do punkowych prędkości w kawałku pod wszystko mówiącym tytułem „Motorhead Saved My Life”.

Generalnie jest kolorowo, różnorodnie. Inna sprawa, że nie wszystkie artystyczne wycieczki Amerykanina są równie przekonujące. Takie „Bye Bye Love”, czyli instrumentalna wersja przeboju Everly Brothers sprzed lat, wydaje się zbyt trywialna.

„The Catfish” nie jest albumem, który za kilka lat będzie wymieniany w bluesowym kanonie, ale sympatyczna to płyta i bardzo przyjemnie się jej słucha. Tylko tyle i aż tyle…


7/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *