CHROME MOLLY – 2013 – Gunpowder Diplomacy

CHROME MOLLY - 2013 - Gunpowder Diplomacy

1. Corporation Fear
2. TV Cops
3. Stop Love!
4. Short Sharp Shock
5. Clean Outta Luck
6. Supercharged
7. Complicated
8. All In My Mind
9. Billion Dollar Heart Attack
10. Bulletproof
11. The Runner

Rok wydania: 2012
Wydawca: earMusic
http://www.chromemolly.com/


Kolejny powrót po latach. Panowie z Chrome Molly zaczynali karierę w 1984 roku, wydali cztery albumy, które cieszyły się umiarkowanym powodzeniem, po czym zespół rozpadł się… „Gunpowder Diplomacy” jest pierwszym albumem Angoli po 22 latach studyjnego milczenia. Co istotne: nie mamy do czynienia z jakimś naprędce kleconym składem, ¾ muzyków zakładało kapelę w Leicester.

Dla wokalisty Steve’a Hawkinsa, gitarzysty Johna Antcliffe’a oraz basisty Nika Wastella (perkusista Greg Ellis dołączył po reaktywacji kapeli w 2009 roku) czas zatrzymał się jakieś trzy, może nawet i cztery dekady temu. Jeżeli ktoś lubi wczesny Saxon, UFO, czy Slade – „Gunpowder Diplomacy” to płyta dla niego.

Co do samej zawartości krążka… Trochę nierówny wyszedł im ten materiał. Obok celnych „strzałów” takich jak „Corporation Fear”, „Supercharger”, czy „Bulletproof”, na drugim biegunie trafiamy na rozlazły „All In My Mind”, czy nijaki „Billion Dollar Heart Attack” (i niewiele pomagają w nim bojowe zaśpiewy).

Sympatycznie się tego słucha, ale podboju światowych rynków muzycznych weteranom raczej nie wróżę. Ale też pewnie nie taka była ich intencja, kiedy pracowali w studiu nad „Gunpowder Diplomacy”…

6,5/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *