CHAOS VENTURE – 2010 – Out (singiel)

CHAOS VENTURE - 2010 - Out (singiel)

1. Out
2. Chaos Venture

Rok wydania: 2010
Wydawca: –
http://www.myspace.com/chaosventure


Chaos Venture to nowy dźwiękowy twór który spłodziła włoska ziemia. Ciekawostką niech będzie fakt, że w składzie występuje aż trzech muzyków obsługujących instrumenty klawiszowe. Są to: pomysłodawca zespołu Christian Casini, udzielający się w Labyrinth Andrea de Paoli oraz Alberto Rizzo Schettino. Skład uzupełniają basista Andrea „Tower” Torricini (Vision Divine) perkusista Tony Liotta oraz odpowiedzialni za gitary Gabriele Casini i Gianfilippo Innocenti. Jak można zauważyć w składzie nie ma wokalisty a utwory są kompozycjami instrumentalnymi.

Niestety do redakcji trafił jedynie dwuutworowy singiel, ale po jego przesłuchaniu apetyt na większą ilość dźwięków tworzonych przez siódemkę muzyków znacząco wzrasta. Pierwszy „Out” rozpoczyna się pulsującym klawiszowym wstępem, po chwili słyszymy pianino a zaraz po nim kolejne instrumenty. To właśnie pianino nadaje tu linię melodyczną, gitary są dodatkiem. Jest to spokojna kompozycja z pewnymi ambientowymi inklinacjami i „odchyłem” w stronę elektroniki. Nieco inny jest „Chaos Venture” – więcej tu gitar (choć elektroniczny wstęp z monologiem będącym fragmentem jakiegoś przemówienia tego nie zapowiada). Ciekawie brzmi tu gitara basowa, która temu dość syntetycznemu podkładowi nadaje odpowiedniego pulsu. Gitary brzmią tu dość ciężko choć trzeba jasno powiedzieć to zdecydowanie muzyka elektroniczna.

Muzyka, którą prezentuje Chaos Venture wypada przekonująco. Szkoda, że singiel składa się jedynie z dwóch utworów. Miks elektroniki, ambientu i rocka, który znajduje się na tym singlu może być ciekawą odskocznią od tradycyjnego grania. Czekam na więcej…


Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *