BUTELKA – 2012 – Diabeł z Powyłamywanymi Rogami

Butelka - 2012 - Diabeł z Powyłamywanymi Rogami

1. Szatan
2. Administracja
3. Włam
4. Chce mi się pić
5. Mięso
6. Minister
7. Piekło
8. Lider nabity w butelkę
9. To mnie wkurwia 2012
10. Kioskarz chaosu
11. Anonim

Rok wydania: 2012
Wydawca: Black Bottle Records
http://www.butelka.net/


Najnowsza propozycja toruńskich prowokatorów (oj, długo kazali czekać na premierowy materiał) bardzo podoba mi się od strony muzycznej, natomiast wciąż niezbyt mogę przekonać się do warstwy tekstowej tego albumu. Grzegorz Kopcewicz – znany pod pseudonimem MC Butelka – postanowił tym razem zająć się… problemami przeciętnego mieszkańca blokowiska. Efekt? Mamy teksty o włamie do piwnicy i kradzieży kompotów, utarczkach z administracją i „chrzczonym” mięsie kupionym w hipermarkecie.

Sorry, ale wolałem jednak wcześniejsze prowokacje Butelki, wymierzone w konkretne środowiska społeczne, czy polityków. Gwoli sprawiedliwości: są tutaj również poważniejsze kompozycje, w których lider penetruje sprawdzone terytoria: „Szatan” i przede wszystkim świetny, potężnie brzmiący kawałek „Piekło”, z chwytliwym refrenem. „Piekło” może kojarzyć się z twórczością Rammsteina.

Generalnie na „Diable…” dominuje metalowe granie z domieszką industrialu. Dość często kłania się Ministry z najlepszych lat. MC Butelka sięgnał również do własnych archiwów i przedstawił nową wersję punkowego hymnu „To mnie wkurwia” z debiutu. Fana zespołu może zaskoczyć dubowy początek, ale potem naparzają „po bożemu”.

Podsumowując: słucha się tego materiału naprawdę fajnie, ocena byłaby wyższa, gdyby nie wspomniane „niedociągnięcia na odcinku tekstowym”…

7/10

Robert Dłucik

Ps. Płytę kończy dźwiękowa wersja autentycznego (!) donosu na lidera napisanego do kurii metropolitalnej. Polska to jednak dziwny kraj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *