BUKARTYK, PIOTR – 2020 – Być może to wszystko

Bukartyk - Byc Może To Wszystko

1. Nowy Świat
2. Sinaloa
3. Droga Do Boga
4. Być Może To Wszystko
5. Jedna Łza
6. Zlituj Się Zenek
7. Brudna Miłość
8. Pościelny Ślub
9. Zniknąć Stąd
10. Ostatni Okręt

Rok wydania: 2020
Wydawca: Mystic
http:// https://www.facebook.com/piotr.bukartyk


    Artysta wielowymiarowy: poezja śpiewana, piosenki – felietony przygotowywane z Wojciechem Mannem, Przystanek Woodstock, audycje radiowe… A czego możemy spodziewać się po nowej, dziesiątej już płycie w dyskografii Piotra Bukartyka?

    Na pewno nie prześmiewczych tekstów komentujących współczesną rzeczywistość (z jednym wyjątkiem, o którym za chwilę). Ale ważnych tematów nie brakuje – dwa utwory zostały zainspirowane głośnymi filmami: fabularnym Wojciecha Smarzowskiego i dokumentalnym braci Sekielskich („Droga do Boga”, „Brudna miłość”). Również pod względem muzycznym to bodaj najbardziej poruszające fragmenty albumu. Do tej samej kategorii należy także „Jedna łza” – tutaj Bukartyk rozlicza się z bolesnym tematem śmierci ojca.

    Co do wspomnianej wyżej satyry, z którą artysta jest kojarzony: „Zlituj się Zenek” – tytuł zdradza bohatera, ale bynajmniej nie jest to kolejna ironia z disco polo.

    Muzycznie? Sporo tutaj nastrojowych klimatów, ale fani rocka w łagodniejszych odmianach też znajdą coś dla siebie. „Być może to wszystko” –  dziesięć ładnych piosenek z ciekawymi tekstami. Płyta potrzebna w tych dziwnych czasach. Działa jak balsam…

8/10

Robert Dłucik


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *