BUKARTYK, PIOTR – 2012 – Tak jest i już

Bukartyk, Piotr - 2012 - Tak jest i już

1. Tak jest i już
2. Bida z nędzą
3. Piosenka z praniem w tle
4. Nie mówię kto
5. Mecenat
6. Taki tam grzech
7. Nie kokietuj
8. Siódma rano w sklepie
9. To się nie uda
10.Ballada drobiowa
11. Co to za film
12. Nic na siłę
13. Z tylu chmur (bonus)

Rok wydania: 2012
Wydawca: Mystic Production
http://www.bukartyk.com


Piotr Bukartyk, to kolejny po Arturze Andrusie ”przedstawiciel” radiowej Trójki w barwach Mystic Production (a pomyśleć, że wydawca ten zaczynał od black metalu).

Na najnowszy album artysty trafiło trzynaście utworów idealnych na wakacyjne podróżowanie po Polsce (ale i nie tylko). Znalazła się tu muzyka dość prosta (nie mylić z prostacka) i wpadająca w ucho, wzbogacona inteligentnymi i w wielu przypadkach dającymi do myślenia tekstami. Raz jest zabawniej, raz poważniej gdzie indziej prześmiewczo by po chwili zrobiło się słodko-gorzko. Sam muzyk mówiąc o czym są teksty tu zawarte stwierdza z rozbrajającą szczerością:

”O czym to jest? Ano o tym, co dookoła. O nieuchronnym konflikcie na linii jednostka – otoczenie, baba – chłop, czy podatnik – ojczyzna.”

”Tak jest i już” to kopalnia fajnych melodii i gwarant przyjemnie spędzonego czasu. Całość okraszona klawiszami Hammonda brzmi (jak na Piotra Bukartyka) bardzo rockowo. Jest tu kilka hiciorów z rewelacyjną kompozycją ”Piosenka z praniem w tle” na czele. Gościnnie zaśpiewała tu Katarzyna Groniec a duet wyszedł po prostu świetnie (bardzo dobry tekst o – zacytuję samego artystę – konflikcie na linii baba-chłop…. no i te Hammondy!). Prztyczka w ucho dostają orędownicy twierdzenia, że wszyscy muzycy „robią” kasę za nic (”Mecenat”). To kolejny gorzkawy tekst z bardzo przyjemnym akordem w otwarciu numeru.

Bardzo przyjemna muzyka zwieńczona wypowiedzią babci pana Piotra, która nie była chyba wielką zwolenniczką drogi, którą wybrał 😉

7/10

Piotr Michalski

PS. Rewelacyjna okładka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *