BRYANT, DANNY – 2013 – Hurricane

Bryant, Danny - 2013 - Hurricane

1. Prisoner of The Blues
2. Greenwood 31
3. Can’t Hold On
4. Hurricane
5. Devil’s Got A Hold On Me
6. I’m Broken
7. All or Nothing
8. Losing You
9. Painkiller

Rok wydania: 2013
Wydawca: Jazzhaus Records
http://www.dannybryant.com


„I’m Prisoner of The Blues” – deklaruje brytyjski gitarzysta i wokalista w kawałku, który otwiera jego siódmą już studyjną płytę. To zresztą jeden z najlepszych jej fragmentów: mocny riff, rockowa potęga i bluesowy sznyt. Klasycznie bluesowo (czy raczej bluesrockowo) jest również w „Greenwood 31”. Ale im dalej w las, tym Danny mniej kurczowo trzyma się wspomnianego wyżej wersu z utworu „Prisoner of The Blues”.

Utwór tytułowy zaskakuje niemal poprockowym klimatem. Podobnie dzieje się w „All or Nothing”. Czyżby sympatyczny muzyk chciał tym razem dotrzeć do szerszej publiczności?

Bryant nie byłby sobą, gdyby nie umieścił na płycie balladowych kompozycji, w których czuje się jak ryba w wodzie. Nastrojowe utwory wypełniają niemal połowę „Hurricane”. Najbardziej udanym z tego zestawu jest chyba przejmujący, ozdobiony orkiestrowymi wstawkami „Can’t Hold On”. Na żywo, kiedy Bryant „odlatuje” w dłuuuuugich, gitarowych solówkach wypadnie zapewne jeszcze ciekawiej niż w studyjnej wersji. Trudno również uwolnić się od lirycznego motywu, napędzającego „Losing You”. Myśli biegną natychmiast w stronę ballad nieodżałowanego Gary’ego Moore’a (zresztą „Can’t Hold On” też nie jest wolna od skojarzeń z twórcą „Still Got The Blues”).

„Hurricane” to kolejna udana płyta w dyskografii Bryanta. Rzecz dla fanów klasycznego grania w stylu Claptona, Gallaghera, czy Moore’a. A jeszcze tego lata jest okazja do posłuchania Brytyjczyka na koncertach, podczas tournee po Polsce…

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *