BROOKS, RONNIE BAKER – 2016 – Times Have Changed

Brooks, Ronnie Baker - 2016 Times Have Changed

1. Show Me
(feat. Steve Cropper)
2. Doing Too Much
(feat. “Big Head” Todd Mohr)
3. Twine Time
(feat. Lonnie Brooks)
4. Times Have Changed
(feat. Al Kapone)
5. Long Story Short
6. Give Me Your Love (Love Song)
(feat. Angie Stone)
7. Give The Baby Anything The Baby Wants
(feat. “Big Head” Todd Mohr & Eddie Willis)
8. Old Love
(feat. Bobby ‘Blue’ Bland)
9. Come On Up
(feat. Felix Cavaliere & Lee Roy Parnell)
10. Wham Bam Thank You Sam
11. When I Was We

Rok wydania: 2016
Wydawca: Provogue/Mascot Label Group
http://www.ronniebakerbrooks.com


Pochodzący z rodziny o bogatych muzycznych tradycjach Ronnie Baker Brooks długo kazał czekać na nową solową płytę, bo od premiery „The Torch” minęła dekada. Czasy się zmieniły, Ameryka też, ale dobry blues, klasyczny soul i energetyczne, pulsujące funky zawsze są … na czasie.

Właśnie: Brooks nie należy do ortodoksyjnych bluesmanów. Tradycyjnego bluesa na „Times Have Changed” za wiele nie nie znajdziemy. Pobrzmiewa w paru kompozycjach, w „Doing Too Much” na przykład (choć nagranie studyjne, to ma w sobie sporo z koncertowej swobody). Ale im dalej w las, tym klimat się zmienia. Brooks śmiało sięga: a to po kobiecy wokal, a to po smyczkowe aranżacje, w tytułowym utworze pojawia się nawet rapowana partia. Są oczywiście również dęciaki, typowe dla wspomnianych wyżej gatunków. Ozdobników jest więc sporo i dodają one smaku płycie. Tytułowy kawałek to jeden z moich faworytów: fajny klimat, przebojowy refren, pięknie „gadająca” gitara… W takich nastrojowych klimatach Brooks wypada znakomicie, dowodem ballada „Old Love” – piękny ukłon artysty w stronę soulowych mistrzów oraz finałowy „When I Was We”.

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, jednak Ronnie Baker Brooks nie zamierzał stosować się do starych prawd i zaprosił do udziału w sesji swojego tatę. Lonnie zagrał w utworze „Twine Time” i … kompozycja tylko na tym zyskała.

Bardzo ciekawa, skrząca się paletą muzycznych barw płyta. Warto poznać!

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *