BREW, THE – 2008 – The Joker

Brew, The - 2008 - The Joker

1. Postcode Hero
2. Lies
3. The Joker
4. Dil Chahta Hai
5. Hearts Desires
6. Burt’s Boogie
7. Break Free
8. 24 Hours (from Yesterday)

Rok wydania: 2008
Wydawca: Brew3


Wystarczy rzut oka na okładkę i staje się jasne z jaką muzyką będziemy obcować. Brytyjskie trio The Brew zabiera słuchacza w magiczną podróż do lat sześcdziesiątych i siedemdziesiątych, w których królowali Led Zeppelin, Cream i Jimi Hendrix.

Proszę posłuchać otwierającego całość „Postcode Hero” lub kawałka tytułowego – trio Jimi Hendrix Experienced jak żywi. W tym miejscu jedno istotne zastrzeżenie: The Brew to nie grupa weteranów odgrzewająca przeterminowane kotlety, lecz dwóch bardzo młodych i zdolnych muzyków (plus tata jednego z nich), którzy połknęli bakcyli klasycznego rocka i po swojemu postanowili odczytać dokonania Mistrzów w XXI wieku.
„The Joker” trwa niewiele ponad 40 minut, czyli w tym elemencie również trzymamy się wzorów sprzed lat, kiedy nagrywano płyty winylowe. Słucha się tego kompaktu bardzo dobrze, chociaż panowie Jason Barwick, Tim Smith i Kurtis Smith są chyba jednak lepszymi muzykami niż kompozytorami. Czasem przytrafiają im się jeszcze schematyczne rozwiązania albo dość toporny refren („Lies”). Nie od razu jednak Kraków zbudowano, a kompozycje zwiastujące trzeci album, które zespół wykonywał na niedawnych koncertach w Polsce są więcej niż dobre i co najważniejsze: potwierdzają, że kapela wciąż się rozwija w dobrym kierunku.
I jeszcze jedno: The Brew zostawiają w tyle całą rzeszę sezonowych gwiazdek spod szyldu „nowej rockowej rewolucji”, dla której najważniejsze są błahe kawałki z rachitycznymi melodyjkami oraz stroje i beatlesowskie fryzury, co by ładnie w magazynach wyglądać, a i parę panienek przy okazji wyrwać… The Brew grają w zupełnie innej lidze…

7,5/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *